Siedmiokrotnie zmieniał swoją tożsamość

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który aby uniknąć odpowiedzialności karnej, aż siedmiokrotnie zmieniał swoją tożsamość.

Reklamy

 

19 sierpnia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem, zatrzymali do kontroli, na terenie powiatu tomaszowskiego, samochód dostawczy marki Volkswagen, którym kierował 56-letni Ukrainiec.

W trakcie kontroli, w przestrzeni ładunkowej samochodu, oprócz przewożonych mebli, ujawniono znaczne ilości nielegalnych papierosów. Łącznie, funkcjonariusze SG zabezpieczyli 1070 paczek o szacunkowej wartości ponad 15 tysięcy zł. Zarówno meble, jak i papierosy, miały trafić do Niemiec.

Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna, przebywając na Ukrainie, zmieniał aż siedmiokrotnie swoje dane osobowe, ponieważ jest osobą niepożądaną na terytorium Polski. Dodatkowo, cudzoziemiec jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut przestępstwa skarbowego oraz przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po zakończeniu czynności, cudzoziemiec został przekazany do Zakładu Karnego.

 

(info i fot. NOSG)