Sięgnij po e-wydanie Skafandra

Jest już nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. W związku z trwającą pandemią ma on formę e-wydania. Niezmiennie jest w nim pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Reklamy

Numer otwiera tekst poświęcony sukcesowi Emilii Rechul, absolwentki UPZ na kierunku finanse i rachunkowość. Emilia zdobyła III miejsce w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków. Promotorem pracy Emilii jest dr hab. Mieczysław Kowerski. W „Skafandrze” przeczytacie o tym, czego dokładnie dotyczy praca absolwentki UPZ oraz jak powstawała.

W gazecie przeczytacie również sporo o osiągnięciach drużyn tenisa stołowego Uczelnia Państwowa Zamość. Panowie zajmują obecnie miejsce w środku tabeli LOTTO Superligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, zaś panie w fantastycznym stylu  zdominowały rozgrywki I ligi.

O swojej pasji do gry w siatkówkę i łączeniu jej ze studiami na kierunku pielęgniarstwo opowiada Maja Orzyłowska, studentka UPZ i zawodniczka II-ligowej drużyny Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Ponadto o działalności uczelnianego wydawnictwa opowiada prof. zw. dr hab. Henryk Chałupczak. W „Skafandrze” przeczytacie, jakie tytuły zostały wydane przez „OfficinaSimonidis”.W gazecie znajdziecie również informacje o najnowszej powieści pochodzącego z Roztocza pisarza, Stefana Dardy. Z kolei Artur Harasim z Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok” serwuje Wam recenzję książki „Miasteczko Nonstead” Marcina Mortki.

Na łamach „Skafandra” przeczytacie również o nadchodzącym jubileuszu 100-lecia zamojskiego „Ekonomika” i przygotowaniach do obchodów tej rocznicy. Gazeta przedstawia również projekt „Liga Patriotów” jaki zainicjowano w zamojskim „Elektryku”.

„Skafander” nieustannie odkrywa nowe, młode talenty. W gazecie przeczytacie o sukcesie Oliwii Bieleckiej z I LO w Zamościu, która wygrała tegoroczną „Stachuriadę”. Poznacie również sylwetki Marty Oksętiuk i Oliwii Laube – zdolnych uczennic z ZS nr 1 w Hrubieszowie.

Zapraszamy do lektury e-wydania „Skafandra”, które dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2438-skafander-6-139.pdf

Jeśli macie ciekawy temat, wydarzenia, zdjęcie lub pomysł piszcie do redakcji „Skafandra” na adres: skafander.info@gmail.com

­