Sięgnij po nowy numer „Skafandra”

Jest już nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander” – jak zawsze pełen ciekawych tematów, wywiadów z interesującymi postaciami i wiadomości z życia akademickiego w Zamościu.

Reklamy

Numer otwiera zapowiedź Dni Otwartych Uczelni Państwowej w Zamościu.Impreza odbędzie się w dniach 23-25 marca i będzie transmitowana „na żywo” na profilu UPZ na Facebooku. Wszyscy zainteresowani będą mogli poprzez Internet zwiedzić UPZ oraz porozmawiać z wykładowcami i studentami. O tym, co ciekawego przygotowała na to wydarzenie Uczelnia przeczytacie w “Skafandrze”.

Gazeta przypomina, że to już ostatni dzwonek by zgłosić się do Konkursu Miss “Skafandra”. Kandydatki mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym m.in. usługi kosmetyczne, sesję zdjęciową i wiele innych. Zainteresowane udziałem w konkursie dziewczyny powinny wysłać swoje zdjęcia i zgłoszenia na adres: skafander@upz.edu.pl . Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 marca.

W “Skafandrze” przeczytacie wywiad z Konradem Lisem, studentem bezpieczeństwa narodowego UPZ, absolwentem zamojskiego “Ekonomika”, zawodnikiem UKS Legion Zamość, szerzej znanemu jako raper Lisu ZTW. Dowiecie się jak zaczęła się jego przygoda z hip hopem oraz o jego pasjach i pomysłach dalszą twórczość.

W gazecie przeczytacie również historię Macieja Mzyka, ucznia zamojskiej „Mundurówki”, który wykazał się zimną krwią i opanowaniem, udzielając pomocy ofierze wypadku. Taka postawa zasługuje na docenienie.

Z kolei o życiu zamojskich Żydów i działalności Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego opowiada Daniel Sabaciński, koordynator placówki.

O tym, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie mówi dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, dyrektor Instytutu Techniczno-Informatycznego UPZ i kierownik Zakładu Informatyki UPZ, w wywiadzie przeprowadzonym przez Daniela Buchowieckiego z ZS nr 1 w Hrubieszowie

W związku z trwającą pandemią Gazeta Akademicka „Skafander” od dłuższego czasu ma formę e-wydania. Niezmiennie jest w niej pełno ciekawych informacji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie ciekawy temat, wydarzenia, zdjęcie lub pomysł piszcie do redakcji „Skafandra” na adres: skafander.info@gmail.com.

Zapraszamy do lektury e-wydania „Skafandra”, które dostępne jest pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/2814-skafander-3-143.pdf


Zobacz też:

Po uderzeniu w drzewo auto rozpadło się na dwie części – ZDJĘCIA

Po uderzeniu w drzewo auto rozpadło się na dwie części – ZDJĘCIA

LubieHrubie na YouTube