Skafander na jesienne dni!

Dlaczego królowa brytyjska napisała do zamojskich licealistów? W jaki sposób studenci PWSZ mogą otrzymać bezpłatnie pakiet Office 365? Jak będzie wyglądać Akademia Zamojska po remoncie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym wydaniu Gazety Akademickiej „Skafander”.

Reklamy

 

Numer otwiera technologiczny temat –  od października 2019 r. studenci i pracownicy PWSZ w Zamościu będą mogli bezpłatnie otrzymać pakiet Office 365 A1. To efekt współpracy Uczelni i firmy Microsoft. Warto zaznaczyć, że otrzymanie darmowego Microsoft Office 365 A1 to oszczędności rzędu 400-600 zł rocznie, w zależności od wersji pakietu. O tym jak studenci mogą otrzymać taki pakiet przeczytacie w „Skafandrze”.

To nie koniec technologicznych wiadomości. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu nowy rok akademicki rozpoczyna otwarciem nowowyposażonych pracowni komputerowych. Na wyposażenie to składa się 16 nowoczesnych komputerów stacjonarnych marki DELL oraz dwa serwery tej samej firmy.

Reklamy

W tym numerze przeczytacie także o ciekawej korespondencji uczniów II LO w Zamościu z królową brytyjską Elżbietą II. Poza tym znajdziecie również relację z zamojskich wydarzeń w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, czy też z kolejnej edycji Zamojskich Spotkań z Fantastyką oraz  40. Zamojskich Dni Muzyki.

O swojej pasji do podnoszenia ciężarów mówi w wywiadzie dla „Skafandra” Elżbieta Bielak, Mistrzyni Polski AZS w kat. 55kg, studentka turystyki i rekreacji PWSZ w Zamościu. W gazecie przeczytacie również ligowych potyczkach I-ligowych drużyn tenisa stołowego PWSZ Zamość oraz o współpracy Uczelni z Padwą Zamość, która występuje z kolei I lidze piłki ręcznej.

Dla miłośników dobrego rocka „Skafander” ogłasza konkurs. 19 października w Kazamacie Wschodniej Bastionu I wystąpi znana grupa FarbenLehre. Mamy do wygrania wejściówkę na ten koncert. Szczegóły konkursu znajdziecie w najnowszym wydaniu na stronie 10.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie znaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury.

Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”.

https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQR21WZ1M1OW80ano3T1g0eXVKNC1PX0R0US0w/view?usp=sharing