Skafander na święta

W dobie przedświątecznych porządków i zakupów warto znaleźć chwilę czasu na lekturę nowego numeru Gazety Akademickiej Skafander.

Reklamy

 

Numer otwiera obszerna relacja z III Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw zorganizowanego przez Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ. Tegoroczną zwyciężczynią została Martyna Kryń z RCEZ w Biłgoraju. W gazecie znajdziecie pełną listę laureatów tego Konkursu.

Ponadto sporo miejsca poświęcone jest sukcesom sportowym studentów Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Tych było sporo w ostatnim czasie. Dwa złote medale Krystiana Niedźwiedzia w dwuboju siłowym podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego oraz trzy medale i podium zdominowane przez studentów UPZ w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym. W tej drugiej dyscyplinie Zamość staje się bardzo ważnym ośrodkiem na sportowej mapie Polski, o czym mówi w wywiadzie dla „Skafandra” Piotr Kostrubiec, trener I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość.

Jeśli chodzi o sport młodzieżowy to w tym numerze gazety znajdziecie również relację z podsumowania współzawodnictwa w Szkolnym Związku Sportowym Miasta Zamość.

Poza tym w najnowszym Skafandrze znajdziecie kilka pomysłów na radzenie sobie ze stresem. „Motywacja i stres w życiu studenta” były tematem konferencji jaką zorganizowali studenci i studentki z kierunku pielęgniarstwo UPZ.

Z kolei o planach związanych z karierą wojskową mówi w wywiadzie dla „Skafandra” Oskar Małecki, student bezpieczeństwa narodowego w UPZ i dowódca Jednostki Strzeleckiej 1580 im. mjra Stefana Pomarańskiego w Zamościu, a od niedawna również członkiem Rady Samorządu Studenckiego UPZ.

Gazetę Akademicką Skafander możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury.

Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”: