Sklepowi złodzieje rozpoznani dzięki publikacji wizerunku

Krasnostawscy policjanci ustalili personalia dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu br. dokonali kradzieży alkoholu w jednym z marketów. Sprawcy wyjmowali butelki z pudełek, które pozostawiali na półkach. Wpadli dzięki publikacji ich wizerunku.

Reklamy

 

Do kradzieży doszło w sierpniu br. w jednym z krasnostawskich marketów. Dwaj mężczyźni, skradli 5 butelek alkoholu różnych marek. W zainteresowaniu złodziei był tylko alkohol z „najwyższej półki”. Sprawcy sięgając po swój łup, wyjmowali butelki z pudełek, które pozostawili na półkach z innym towarem. Łączna wartość skradzionego alkoholu przekroczyła 700 zł.

W toku prowadzonego postępowania śledczy postanowili opublikować zapis z monitoringu, na którym zostały zarejestrowane wizerunki sprawców. Kilka dni później do dyżurnego krasnostawskiej komendy zadzwonił obywatel, który rozpoznał jednego z mężczyzn. Ustalenie drugiego, to była już tylko kwestia czasu. Okazało się, że obydwaj są mieszkańcami Lublina.

Śledczy przesłuchali pierwszego ze sprawców, który przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wkrótce zarzuty usłyszy drugi z mężczyzn.


 

źródło i fot. KPP Krasnystaw