Skończyło się na dachowaniu. Kierowca był pijany

Policjanci z Dęblina wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, która miała miejsce w Dęblinie. Kierujący BMW zjechał na pobocze, a następnie dachował. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca, 23-letni mieszkaniec pow. ryckiego, kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Reklamy


Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed południem na ul. Stawskiej w Dęblinie. Dyżurny dęblińskiego komisariatu został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Zastali pojazd m-ki bmw, który leżał na dachu. Policjanci ustalili, że pojazdem kierował 23-letni mieszkaniec pow. ryckiego. Na łuku drogi stracił panowanie nad bmw i zakończył swój rajd na poboczu, dachując. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy bmw  okazało się, że sprawca kolizji poruszał się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 23-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. . Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KPP Ryki