21 września 2023

Skradzione w Finlandii, odzyskane w Hrebennem. Zatrzymano trzy osoby

Przedmioty skradzione w Finlandii odzyskali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG. Zatrzymano trzy osoby poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzane o kradzieże z włamaniem.

Reklamy

 

3 lutego, na kierunku wyjazdowym przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej stawiło się trzech mężczyzn – dwóch obywateli Rumuni oraz obywatel Mołdawii. Podróżowali oni samochodem osobowym marki BMW.

Podczas odprawy, znaleziono w ich bagażach wartościowe przedmioty – m. in. alkohol, perfumy, biżuterię, sztućce, zastawę stołową oraz banknoty i monety różnych walut. Podejrzewając, że mogą one pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze postanowili dokładnie skontrolować zarówno samych podróżnych, jak i przewożone przez nich rzeczy.

Reklamy

Dokonało tego Centrum Współpracy Służb Granicznych w Budzisku. Uzyskano informacje od Policji Kryminalnej Finlandii w Helsinkach, że kontrolowane osoby są podejrzane o kradzieże i włamania do prywatnych domów na terenie Finlandii, a znalezione przy nich przedmioty zostały zidentyfikowane, jako kradzione.

Okazało się również, że cała trójka jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez fiński wymiar sprawiedliwości.

Reklamy

Mężczyźni zostali zatrzymani, a mienie zostało zabezpieczone. Decyzją sądu, podejrzani zostali umieszczeni w zakładzie karnym do czasu przekazania stronie fińskiej.

 

info i fot. NOSG