Skrytki nie pomogły. Papierosy warte 70 tys. w ukraińskim busie

Papierosy warte ponad 70 tys. zł ujawnili w skrytce konstrukcyjnej pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu chełmskiego.

Reklamy

 

28 lipca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Okopy Kolonia w powiecie chełmskim samochód marki Renault Trafic. Zatrzymany do kontroli drogowej 31-letni obywatel Ukrainy zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy, jak i prowadzonego przez niego pojazdu.

Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ujawnili skrytki konstrukcyjne znajdujące się pod przestrzenią pasażerską oraz ładunkową pojazdu. W ich wnętrzu znajdowały się nielegalne papierosy różnych marek.

Kierowca pojazdu został zatrzymany, a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Dorohusku. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 tys. szt. papierosów o wartości 76 tys. zł.

Zatrzymany kierowca, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze SG ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 10 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG