Skrytki nie pomogły

Papierosy warte ponad 65 tys. zł ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu chełmskiego.

Reklamy

 

24 stycznia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w m. Stołpie w pow. chełmskim samochód marki Volvo. Zatrzymane do kontroli drogowej dwie ob. Ukrainy, zachowywały się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli dokumentów obu pań jak i użytkowanego przez nie pojazdu.

Przyczyny nerwowego zachowania kobiet okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ujawnili w pojeździe skrytki konstrukcyjne, w których wnętrzu znajdowały się nielegalne papierosy różnych marek. Kierująca pojazdem 28 – latka przyznała, że przewożony nielegalny towar należ do niej , została zatrzymana a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Dorohusku. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości ponad  65 tys. zł.

Zatrzymana ob. Ukrainy, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze SG ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 22 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG