Ślubowanie młodych funkcjonariuszy. Zasilą również hrubieszowską komendę

W środę, w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Rotę ślubowania złożyło 20 mężczyzn i 6 kobiet.

Reklamy

 

Policjantki i policjantów powitał insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali z rąk kierownictwa KWP legitymacje służbowe.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Janowie Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim, Puławach, Rykach oraz Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.


Więcej zdjęć >>

 

źródło i fot. KWP Lublin / K.K.