23 lipca 2024

Służba Celna przed Parlamentem, Pałacem Prezydenckim i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że w środę 8 czerwca o godz.12:00 rozpocznie się przed Parlamentem RP pikieta umundurowanych funkcjonariuszy Służby Celnej. Przybędą na nią funkcjonariusze reprezentujący wszystkie Izby Celne z całej Polski.

Reklamy


Po odśpiewaniu Hymnu oraz wygłoszeniu oświadczeń i przemówień, spod siedziby Parlamentu wyruszy marsz pod Pałac Prezydencki i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Pikieta to wyraz troski Służby Celnej o dobro i pomyślność Ojczyzny i Obywateli. Trwające w całej Polsce protesty funkcjonariuszy, przybierające różne formy, ale zawsze zgodne z zasadami prawa, z etosem Służby Celnej i z poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo Rzeczpospolitej, mają zwrócić uwagę na rolę Służby Celnej w strukturach obronnych Państwa, jej znaczenie dla skutecznej kontroli granic Rzeczpospolitej.

Służba Celna – szczególnie w tak trudnych czasach, jak obecnie – musi działać sprawnie i efektywnie. Praca jej funkcjonariuszy zapewnia budżetowi Państwa wielomiliardowe dochody, dzięki którym można realizować ambitne plany reform. Wierzymy, że planowane zmiany w Służbie Celnej nie doprowadzą do jej likwidacji, a praca celników zostanie doceniona i uszanowana przez Parlamentarzystów i przez gremia rządowe. Liczymy na zrozumienie i pełne poparcie dla naszych działań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa Obywateli i szybkie podniesienie Ich stopy życiowej.

 

Sławomir Siwy

Reklamy

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

 

fot. arch. ZZ Celnicy PL

Reklamy