Smerfolandia

HrubieszówKopyłów – Matcze

Reklamy

Pojechaliśmy na oczekiwaną przez wszystkich uczestników Smerfolandii wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca. Zamek w Janowcu nad Wisłą zachwycił nas swymi rozmiarami, a Pani Przewodnik opowiedziała nam barwną legendę o Czarnej Damie.

Minął pierwszy miesiąc działalności Dziecińca Smerfolandia w Kopyłowie i Matczu. Pomimo przejściowych trudności, udało się zrealizować wiele naszych zamierzeń.

Przede wszystkim codziennie spotykamy się na ciekawych zajęciach, aby czas wakacji sie nie dłużył.

W ramach zadań na kolejne tygodnie dzieci posprzątały miejscowe przystanki, aby mieszkańcom żyło sie przyjemniej. Odbywały sie zajęcia sportowe, bo przecież „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dbaliśmy także o rozwój artystyczny dzieci, organizując ciekawe zajęcia plastyczne, taneczne, recytatorskie, a nawet wykorzystaliśmy elementy bajkoterapii.

Niezwykłym przeżyciem była wizyta w Urzędzie Gminy Horodło i spotkanie z panem Wójtem Krzysztofem Bożkiem, panią Sekretarz Anną Myk oraz innymi pracownikami Urzędu. Nasz pobyt w Horodle zakończył spacer po okolicy.

We wtorek 04.08.09 pojechaliśmy na oczekiwaną przez wszystkich uczestników Smerfolandii wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca. Zamek w Janowcu nad Wisłą zachwycił nas swymi rozmiarami, a Pani Przewodnik opowiedziała nam barwną legendę o Czarnej Damie.

Dodatkową atrakcją była przejażdżka kolejką nad Wisłę, gdzie czekał na nas statek. Rejs po „królowej polskich rzek” był bardzo przyjemny, a widoki zapierały dech w piersiach. Jednak wszystkich oczarował przepiękny Kazimierz. Uroda tego miejsca zrekompensowała nasze zmęczenie.

info i foto
UG Horodło

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009