Śmiertelne pobicie podczas libacji alkoholowej

30-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego odwiedził 50-letniego kolegę. Podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło pomiędzy nimi do kłótni, która zakończyła się śmiertelnym pobiciem 50-latka.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek.

Po godz. 18:00 dyżurny tomaszowskiej Policji został powiadomiony o libacji alkoholowej w jednym z tomaszowskich mieszkań. W jej trakcie doszło do awantury, a jeden z mężczyzn kopał po głowie innego, leżącego na podłodze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon pobitego mężczyzny.

Reklamy

Oprócz ofiray, w mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat oraz 44-letnia kobieta. Wszyscy spożywali wspólnie alkohol.

Z ustaleń policjantów wynika, że 50-letniego mężczyznę odwiedzili znajomi. Podczas wspólnej libacji alkoholowej, pomiędzy gospodarzem, a 30-letnim gościem wywiązała się kłótnia. W jej trakcie młodszy z mężczyzn zaczął zadawać ciosy, kopiąc po głowie i twarzy starszego.

Mężczyźni i kobieta przebywający w mieszkaniu zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

30-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego usłyszał zarzut zabójstwa, pozostała dwójka zarzut nieudzielenia pomocy. Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo człowieka może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast za nieudzielenie pomocy – do 3 lat pozbawienia wolności.

 

fot. KPP w Tomaszowie Lubelskim