Śmiertelne potrącenie. Kierowca nie udzielił rannemu pomocy i zbiegł

Lubelscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem w Bełżycach przy ul. Przemysłowej. Nieustalony dotychczas kierujący potrącił mężczyznę. Kierowca auta nie udzielił rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy zmarł na miejscu wypadku.

Reklamy

 

Dzisiaj nad ranem, w Bełżycach przy ul. Przemysłowej, odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Wstępne ustalenia policjantów, oględziny miejsca zdarzenia wskazują na to, że pieszy potrącony został przez samochód. Niestety kierujący pojazdem nie zatrzymał się na miejscu i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.  Decyzją prokuratora ciało zabezpieczone zostało celem przeprowadzenia sekcji. Na chwilę obecną nie jest znana także tożsamość ofiary.

Policjanci zabezpieczyli ślady, wykonano szczegółowe oględziny miejsca wypadku.  Sprawdzany jest okoliczny monitoring. Poszukujemy kierowcy i jednocześnie zwracamy się z apelem do osób, które były świadkami o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia kodeks karny przewiduję karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin