Śmiertelne wypadki w regionie

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dzisiaj w miejscowości Kolonia Ludwin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 86-letni kierujący pojazdem marki Mitsubishi najechał na tył stojącego na drodze samochodu ciężarowego marki Mercedes. Na miejscu zginęła 79-letnia pasażerka osobówki.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 9.00 w miejscowości Kolonia Ludwin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 86 – letni kierujący pojazdem marki Mitsubishi  najechał na tył stojącego na drodze samochodu ciężarowego marki Mercedes. W wyniku zdarzenia  śmierć na miejscu poniosła pasażerka samochodu osobowego. Do szpitala w Łęcznej trafił kierujący mitsubishi. Uczestnicy  zdarzenia trzeźwi. Ruch w miejscu wypadku na drodze W- 820 zablokowany. Policjanci wyznaczyli objazdy. Od Łęcznej przez miejscowości Podzamcze – Witaniów – Zezulin – Ludwin.  Na miejscu pracują policjanci i wyjaśniają okoliczności wypadku.


***

Reklamy


Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem po godzinie 18:30 w miejscowości Miłocin. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica jechał od strony Nałęczowa w kierunku Lublina. W miejscowości Miłocin, w obszarze niezabudowanym i nieoświetlonym, przodem pojazdu (prawe naroże) potrącił 50-letniego pieszego, który stał na jezdni na pasie w kierunku Lublina. Pieszy nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych, przez co mógł być niewidoczny dla kierującego pojazdem. W wyniku zdarzenia mieszkaniec gminy Stężyca poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Transporter przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – wynik 0,00 mg/l.

Po raz kolejny przypominamy PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.***

 

Śmiertelny wypadek na K-12

Wczoraj po godzinie 20:00 puławski dyżurny otrzymał informację o wypadku drogowym na trasie K-12 na wysokości miejscowości Kajetanów. Policjanci, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce podjęli reanimację mężczyzny, kierującego fiatem, który nie dawał oznak życia. Dalszą, niestety zakończoną niepowodzeniem reanimację kontynuowali ratownicy medyczni.

Policjanci oraz prokurator będący na miejscu ustalili wstępnie przebieg wypadku. Kierowca fiata jadąc w kierunku Puław podjął manewr wyprzedzania. W trakcie tego niebezpiecznego manewru stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w barierę energochłonną, a następnie w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Niestety 43-latek zginął na miejscu. Droga w tym miejscu wyłączona była z ruchu. Policjanci kierowali na wyznaczone objazdy.


źródło i fot. KWP Lublin