27 września 2023

Śmiertelny wypadek motocyklisty. 19-latek uderzył w ciągnik rolniczy

19-letni kierowca motocykla zginał po tym, jak wczoraj wieczorem w miejscowości Józefówka, w powiecie tomaszowskim, w wyniku wyprzedzania dwóch samochodów osobowych zderzył się ciągnikiem rolniczym.

Reklamy

 

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 21.00 w m. Józefówka.

Jak ustalili funkcjonariusze tomaszowskiej komendy, 19-latek kierujący motocyklem marki Honda podjął manewr wyprzedzania dwóch samochodów  osobowych: Seata i Audi. Manewr ten jednak się nie udał, gdyż otarł się o te pojazdy, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka ciągnik rolniczy z opryskiwaczem.

Reklamy

W wyniku wypadku 19-latek poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia będą teraz sprawdzać policjanci. Pozostali kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wsiadając na motocykl jego użytkownik musi mieć świadomość, że podczas uderzenia w inny pojazd lub przeszkodę, jego ciało jest narażone na dotkliwe obrażenia. Stąd też motocykliści, podobnie jak motorowerzyści i rowerzyści, zaliczeni zostali do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zdarzenie, które dla kierowcy samochodu skutkuje niegroźnymi potłuczeniami dla motocyklisty może skończyć się tragicznie.

Reklamyźródło: KPP Tomaszów Lubelski