Śnieg zaskoczył kierowców

Dwie osoby ranne, to skutki wypadku drogowego do jakiego doszło dzisiaj w godzinach porannych na drodze krajowej nr 63. Na zaśnieżonym odcinku drogi zderzyły się samochody fiat i opel. Kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w Łukowie.

Reklamy

 

Dzisiaj po godzinie 8.00 dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 63 na wysokości miejscowości Klębów. Łukowscy policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Opel Vectra 28-letnia mieszkanka powiatu radzyńskiego nie dostosowała prędkości pojazdu do warunków drogowych i na zaśnieżonej – śliskiej nawierzchni jezdni utraciła panowanie nad swym pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka samochodem marki Fiat Punto, którym kierował 51-latek z Radzynia Podlaskiego. W wyniku tego zdarzenia obydwoje kierujący pojazdami doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. W chwili wypadku uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W związku z utrudnieniami na drodze krajowej nr 63 policjanci wyznaczyli objazd drogami lokalnymi przez miejscowości Dminin i Stok.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków jakie panują na drodze. Zima jeszcze nie skończyła się, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Opisywany wypadek jest już dzisiaj piątym zdarzeniem drogowym do jakiego doszło na drogach powiatu łukowskiego.

 

 

źródło i fot. KPP Łuków