27 września 2023

Spektakle Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów 2017 to cztery dni, kiedy wszyscy jesteśmy Sztukmistrzami. Sto kilkadziesiąt otwartych przedstawień, koncertów i pokazów. Nie sposób zobaczyć wszystkich, ale każdy w repertuarze znajdzie coś dla siebie.

Reklamy

 

W ulotkach z programem oznaczono typy wydarzeń, sugerowany przedział wiekowy oraz przewidywany czas trwania. Programy w wersji drukowanej są dostępne w punktach informacyjnych na Błoniach pod Zamkiem i na placu Litewskim. Bilety na niektóre spektakle zamknięte są jeszcze dostępne poprzez www.ticketpro.pl

Warsztaty cyrkowe w Zamkowych Tarasach będą prowadzili Animatorzy z Grupy Cyrkowej CIRCUS działającej przy Oddziale Warszawskim KLANZY oraz Animatorzy z Oddziału Białostockiego KLANZY. Uczestnicy otwartych warsztatów będą mogli poznać podstawy żonglowania różnymi rekwizytami cyrkowymi ( min.talerzami, piłkami, diabolo, flowerstickami, hula hop, obręczami i maczugami).

Reklamy

Deus ex Machina „Galileo ” – podniebny spektakl „Galileo” przyniesie nam opowieść o powietrznych ludziach, którzy schodzą do nas po linach i dzielą się swoją wiedzą. Na Placu Zamkowym pojawi się spektakularna kulista konstrukcja wznosząca się na 15-30 m, na której obserwować będziemy zapierające dech w piersiach akrobacje na linach i trapezach.

Spektakl odbędzie się 28 lipca o godzinie 22.00 oraz 29 lipca o godzinie 21.30 na Placu Zamkowym.

Reklamy

Marcel et sesDrôles de Femmes „Miss Dolly” – to pierwsza wspólna praca francuskokatalońskiego kwartetu akrobatów, którzy zaprezentują komiczny pokaz akrobacji powietrznych z elementami burleski i westernu. Historia miłosna przeplatać będzie się tu ze zmaganiami ciała z materią. Testowana będzie kondycja człowieka i jego siła. Ponad wszystkim unosić będą się zaś poezja, emocje i humor.

Spektakl odbędzie się 28 lipca i 29 lipca o godzinie 19.00 na Placu Litewskim.

Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było” – tytułowe miasto, to miejsce częściowo wyobrażone. Poprzez spotkania ludzi odmiennych, nieustanne krzyżowanie się kultur, postaw, sposobów na życie oraz przywołanie historii z lubelskich legend i historycznych postaci artyści tworzą wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było. Spektakl łączy techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny). Stworzony specjalnie z myślą o obchodach jubileuszu 700-lecia Lublina, inspirowany historią miasta, legendami, mitami, opowiadaniami oraz twórczością artystów związanych z Lublinem. Spektakl wyprodukowany przez Carnaval Sztukmistrzów.

Spektakl skierowany jest do osób 12+. Widowisko odbędzie się 28 lipca o 17.00 i 20.30 w Dużym Namiocie na Błoniach pod Zamkiem.

Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D” – bohaterka spektaklu to samozwańcza profesor, która szukając doskonałości, bierze na warsztat poetyckie teorie o związkach Odległości, Muzyki, Kosmosu i Geometrii. Absurdalna, śmieszna, czasem tragiczna profesor, przeprowadza eksperymenty z dźwiękiem i obrazem oraz wywody naukowe oparte na tekstach starożytnych, współczesnych danych statystycznych i własnej wyobraźni. Często w pasji zwraca się do obecnych i wchodzi w bezpośrednią reakcję chemiczną z publicznością, starając się odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudowane jest całe niebo ?”.

Spektakl skierowany do osób 12+. Widowisko odbędzie się 29 lipca o 18.00 oraz 30 lipca o 17.30 w Centrum Kultury w Lublinie.

SilkSisters (Ania i Emilia Granat) – to duet szesnastoletnich akrobatek powietrznych związanych z ośrodkiem AerialArts w Rochester w stanie Nowy Jork. W swoich występach wykorzystują różnorodne rekwizyty, między innymi szarfy, obręcze, sześciany, hamaki. W tym roku, SilkSisters wracają do Lublina z nowym programem, obejmującym zapierające dech w piersiach popisy na szarfach i obręczach, jak również taniec i scenki komediowe z udziałem publiczności.

Spektakl odbędzie się 27 lipca o godzinie 21.00 i 28 lipca o 21.30 na Placu po Farze oraz 29 lipca i 30 lipca o godzinie 14.00 i 19.00 w Tarasach Zamkowych.

Collectif de la Bascule „Riennestmoins sur” – „Riennestmoins sur”, czyli „Nic pewnego” to krótki spektakl z długim numerem. Ta nowa forma cyrku stawia w centrum chwiejący się przedmiot, którego działanie w miarę upływu czasu zostaje stopniowo rozkładane na czynniki pierwsze. Nieokiełznane i karkołomne akrobacje, nieoczekiwane zmiany akcji i doskonale zsynchronizowana żonglerka przenikają się ze sobą w rożnych konfiguracjach. Zwykłe działanie uruchamia całą maszynę – jeśli jeden element wprawiony zostaje w ruch, wszystkie pozostałe również; jeśli jeden się zatrzyma, wszystko zostaje zachwiane.

Spektakl skierowany jest do osób 7+. Widowisko odbędzie się 29 lipca o godzinie 20.00 i 30 lipca o godzinie 19.00 w Dużym Namiocie na Błoniach pod Zamkiem.

LesParaconteurs „ConSequences” – dwóch współczesnych klaunów zabiera widzów w pełną gagów podróż, podczas której prezentują absurdy norm społecznych w różnych życiowych sytuacjach, takich jak pogrzeb, sesja u psychoterapeuty czy noc w dyskotece. Za pośrednictwem żartów wywołują lawinę katastrof, są sprawcami chaosu, który zmusza nas do myślenia o sytuacjach, których jesteśmy świadkami. ConSequences to spektakl bez słów, utrzymany w konwencji absurdu w stylu Bustera Keatona czy MonthyPythona.

Spektakl skierowany do osób 7+. Widowisko odbędzie się 27 lipca o 19.00 oraz 28 lipca o 18.00 w Centrum Kultury w Lublinie.

Powrót Sztukmistrza” Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN i Przyjaciele – po blisko dwutygodniowej podróży po miastach i miasteczkach lubelszczyzny międzynarodowa grupa artystów przyjeżdża do Lublina – rodzinnego miasta Jaszy Mazura. Na ulicach i placach będą zabawiać i skłaniać do refleksji, przypominając jednocześnie bohaterów opowiadań autora „Sztukmistrza z Lublina”, laureata literackiej Nagrody Nobla – IsaackaBashevisha Singera. Widowisko z elementami teatru, cyrku, tańca, fire show, z muzyką na żywo wyreżyserował Arkadiusz Ziętek.

Spektakl odbędzie się 27 lipca o godzinie 20.00 na Placu przy dawnym Teatrze im. H.Ch. Andersena.

MattatoioSospeso „OUT!” – publiczność, podczas występu, zostaje brutalnie wciągnięta w poetycki, ale niepozbawiony ironii włoski melodramat, któremu towarzyszą najpiękniejsze głosy włoskiego „bel canto” z lat 30. ubiegłego wieku. Bądźcie świadkami zapierającego dech w piersiach zakończenia, w którym bohater zostaje zawieszony w powietrzu.

Spektakl odbędzie się 28i 29 lipca o godzinie 18.00 oraz 30 lipca o godzinie 17.00 na Placu po Farze.

El Cruce „Punto y Coma” – to spektakl, który bada związki między współczesnym cyrkiem a teatrem. Czerpiąc inspirację z ekspresjonizmu oraz teatru absurdu, zgłębia znaczenie „kultury” i „wiedzy” poprzez badanie ekspresji i poetyckości współczesnego cyrku i teatru. W ich fantastycznym świecie obiekty są żywe, ruch jest mową a słowa ulatują. Istnieją w zapomnianej przestrzeni zagubionej w czasie, w dziwnym miejscu, gdzie obrazy tańczą a kruchość drży.

Spektakl odbędzie się 28, 29 i 30 lipca o godzinie 21.00 na Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów.

Stefano Di Renzo „Hold on” – to przedstawienie, w którym siła grawitacji, przeciwwaga i siły odśrodkowe są testowane do granic możliwości. Doświadczycie spektaklu o niesamowitej wirtuozerii, podczas którego wiadra, filiżanki i piłki latać będą w powietrzu, a deski staną się katapultami. W finale będziemy emocjonować się zmaganiami głównego bohatera, który za wszelką cenę będzie starał się nie spaść z liny.

Spektakl odbędzie się 29 lipca o godzinie 17.00 i 19.00 oraz 30 lipca o godzinie 16.00 i 18.00 na Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów.

Sari Mäkelä „The Great Granny Show!” – z dalekiej Finlandii przybywa do nas starsza pani, aby pokazać na co stać babcie. Zwariowana babcia łączy w swoim pokazie ewolucje z kołem cyr, hula hop, break dance oraz klaunadę, dzięki czemu rozkręca wśród widowni karuzelę śmiechu.

Spektakl odbędzie się 28 lipca o godzinie 18.15 i 19.40, 29 lipca o godzinie 16.30 i 18.15 na Placu Litewskim oraz 30 lipca o godzinie 16.00 i 17.30 na Placu przed Centrum Kultury w Lublinie.

Teatro Tatro „Circus Charms” – dowcipna opowieść o człowieku, który bardzo chciał zostać cyrkowcem, ale artyści nie chcieli przyjąć go do swojej kompanii. Historia z muzyką na żywo, piękną scenografią i kostiumami oraz morałem, który udowadnia, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, na pewno uda się osiągnąć cel. Zobaczycie baletnicę na linie, zwinnych akrobatów, niebezpieczną jazdę na koniu, ćwiczenie rekina, kobietę węża i australijskie zające. A wszystko w duchu surrealistycznej i absurdalnej poetyki wielkiego rosyjskiego poety DaniłoCharmsa.

Widowisko skierowane szczególnie dla dzieci 4+. Spektakl odbędzie się 29 i 30 lipca o godzinie 15.30 w Dużym Namiocie na Błoniach pod Zamkiem.

Biuro prasowe festiwalu będzie umiejscowione na placu Litewskim i otwarte w godzinach od 10:00 do 20:00 w dniach 27-30 lipca 2017 r. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na www.sztukmistrze.eu oraz na fanpage’u Facebook wydarzenia.

 

***

 

VIII edycja Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie

27-30 lipca 2017

PROGRAM

 

 

Czwartek 27.07

 

12:00 – 21:00 Urban Highline -Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska

 

Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:30 – 17:30 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

17:30 – 18:30 Abraham Arzate „The record breaker”

18:30 – 19:30 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

19:30 – 20:30 Abraham Arzate „The record breaker”

 

Centrum Kultury w Lublinie

18:00 – 20:00 Spotkanie fotograficzne SONY z Tomaszem Tomaszewskim /Sala Czarna

19:00 – 20:00 LesParaconteurs „Consequences”/Sala Widowiskowa

 

Plac Litewski

16:30 – 17:20 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

17:30 – 18:20 CieduTrottoir „BAM!”

18:30 – 19:20 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

19:30 – 20:20 CieduTrottoir „BAM!”

 

Krakowskie Przedmieście/Pomink Unii Lubelskiej

16:30 – 17:30 Theater Irrwisch „Mudjumping”

17:30 – 18:30 Claudio Mutazzi „Street Coffee”

18:30 – 19:30 Theater Irrwisch „Wegenstreits Guests”

19:30 – 20:30 Claudio Mutazzi „Street Coffee”

 

Plac za Trybunałem

17:30 – 18:20 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

19:00 – 19:50 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

20:30 – 21:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

21:00 – 21:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

21:30 – 22:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

22:00 – 22:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

 

Plac przy dawnym Teatrze im. H.CH. Andersena

20:00 – 21:30 Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Przyjaciele – „Powrót Sztukmistrza”

 

Plac po Farze

20:00 – 21:00 Neljä Ässää „The Best Cover Band in the World”

21:00 – 21:30 SilkSisters

21:30 – 22:30 3Kings

 

Błonia pod Zamkiem

22:00 – 23:00 NeljäÄssää „The Best Cover Band in the World”/Klub festiwalowy „Bar Żongler”

 

Piątek 28.07

 

10:30 – 21:00 Urban Highline – Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska

 

Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16:00 – 19:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych/Park przy Centrum Kultury

16:30 – 17:30 Abraham Arzate „The record breaker”

17:30 – 18:15 Cie du Trottoir „BAM!”

18:15 – 19:15 Abraham Arzate „The record breaker”

19:15 – 20:00 CieduTrottoir „BAM!”

 

Centrum Kultury w Lublinie

18:00 – 19:00 LesParaconteurs „Consequences”/Sala Widowiskowa

 

Plac Litewski

17:30 – 18:15 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

18:15 – 19:00 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

19:00 – 19:40 Marcel et ses drôles de femmes „Miss Dolly”

19:40 – 20:20 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

20:20 – 21:00 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

21:30 Pokaz multimedialny /fontanna

 

Krakowskie Przedmieście/Pomink Unii Lubelskiej

16:30 – 17:30 Theater Irrwisch „Mudjumping”

17:30 – 18:30 Claudio Mutazzi „Street Coffee”

18:30 – 19:30 Theatre Irrwisch „Wegenstreits Guests”

19:40 -20:40 Claudio Mutazzi „StreetCoffee”

 

Plac za Trybunałem

16:30 – 17:30 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

17:30 – 18:30 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

18:30 – 19:30 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

19:30 – 20:30 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

21:30 – 23:00 Urban Ninja, zawody trickline na wysokiej taśmie

 

Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów

21:00 – 22:00 El Cruce „Punto y Coma”

Plac przy dawnym Teatrze im. H.CH. Andersena

20:30 – 21:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

21:00 – 21:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

21:30 – 22:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

22:00 – 22:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

 

Plac po Farze

18:00 – 19:00 Mattatoio Sospeso „Out!”

20:00 – 20:45 Neljä Ässää „The Best Cover Band in the World”

20:45 – 21:30 3Kings

21:30 – 22:00 SilkSisters

 

Błonia pod Zamkiem

16:00 – 19.00 Otwarte warsztaty slackline

17:00 – 18:00 Kolektyw Kejos  „Miasto, którego nie było”/Duży Namiot

20:30 – 21:30 Kolektyw Kejos  „Miasto, którego nie było”/Duży Namiot

23:00 – 0:00 Rajzefiber /Klub festiwalowy „Bar Żongler”

0:00 3Kings /Klub festiwalowy „Bar Żongler”

 

Plac Zamkowy

22:00 – 23:00 Cie Deus Ex Machina „Galileo”

 

Sobota 29.07

 

10:30 – 21:00 Urban Highline – Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki/ul. Wieniawska

 

Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

12:00 – 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych/Park przy Centrum Kultury

16:00 – 17:00 Claudio Mutazzi „Street Coffee”

17:00 – 18:00 Cie du Trottoir „BAM!”

18:00 – 19:00 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

 

Centrum Kultury w Lublinie

18:00 – 19:00 Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D” /Sala Widowiskowa

 

Plac Litewski

16:30 – 17:15 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

17:15 – 18:10 Claudio Mutazzi „Street Coffee”

18:15 – 19:00 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

19:00 – 19:40 Marcel et ses drôles de femmes „Miss Dolly”

21:30 Pokaz multimedialny /fontanna

 

Krakowskie Przedmieście/Pomink Unii Lubelskiej

16:00 – 17:00 Abraham Arzate „The record breaker”

17:00 – 18:00 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

18:00 – 19:00 Abraham Arzate „The record breaker”

19:40 – 20:30 CieduTrottoir „BAM!”

 

Plac za Trybunałem

18:30 – 19:30 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

19:30 – 20:30 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

20:30 – 21:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

21:00- 21:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

21:30 – 22:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

22:00 – 22:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

 

Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów

17:00 – 17:30 Stefano Di Renzo „Hold on”

19:00 – 19:30 Stefano Di Renzo „Hold on”

21:00 – 22:00 El Cruce „Punto y Coma”

 

Plac po Farze

17:00 – 18:00 Murmuyo „!FUERA!”

18:00 – 19:00 Mattatoio Sospeso „Out!”

19:00 – 20:00 Murmuyo „!FUERA!”

19:30 – 20:30 Rajzefiber /Próba Cafe ul. Grodzka 5a

20:30 – 21:30 Kapela Timingeriu

22:30 – 23:30 Orchestre international du VETEX

 

Tarasy Zamkowe

14:00 – 14:30 SilkSisters

15:00 – 18:30 Warsztaty Cyrkowe

19:00 – 19:30 SilkSisters

 

Błonia pod Zamkiem

15:00 – 20:00 Otwarte warsztaty slackline

15:30 – 17:00 Teatro Tatro „Circus Charms” /Namiot Biały

20:00 – 21:00 Collectif de la Bascule „Rien nest moins sur”/Duży Namiot

23:00 -23:30 Kapela Timingeriu /Klub festiwalowy „Bar Żongler”

23:30 – 00:30 Cabaret /Klub festiwalowy „Bar Żongler”

00:30 – 01:30 Orchestre international du VETEX/Klub festiwalowy „Bar Żongler”

 

Plac Zamkowy

21:30 – 22:30 Cie Deus Ex Machina „Galileo”

 

 

Niedziela 30.07

 

9:30 – 20:00 Urban Highline – Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki/ul. Wieniawska

 

Plac przed Centrum Kultury w Lublinie

12:00 – 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych/Park przy Centrum Kultury

16:00 – 16:45 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

16:45 – 17:30 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

17:30 – 18:15 Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”

 

Centrum Kultury w Lublinie

17:30 -18:30 Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D” /Sala Widowiskowa

 

Plac Litewski

17:00 – 18:00 CieduTrottoir „BAM!”

18:00 – 19:00 Kacper Wydmański „Wydmański Show”

19:00 – 20:00 CieduTrottoir „BAM!”

21:30 Pokaz multimedialny /fontanna

 

Krakowskie Przedmieście/Pomink Unii Lubelskiej

16:00 – 17:00 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

17:00 – 18:00 Claudio Mutazzi „StreetCoffee”

18:00 – 19:00 Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”

19:00 – 20:00 Claudio Mutazzi „StreetCoffee”

 

Plac za Trybunałem

16:00 – 17:00 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

17:00 – 18:00 Abraham Arzate „The record breaker”

18:00 – 19:00 Mantega Isernhagen „Wonder drink show”

19:00 – 20:00 Abraham Arzate „The record breaker”

20:30 – 21:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

21:00 – 21:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

21:30 – 22:00 Krystian Minda – Połykacz mieczy

22:00 – 22:30 Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem

 

Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów

16:00 – 16:30 Stefano Di Renzo „Hold on”

18:00 – 18:30 Stefano Di Renzo „Hold on”

21:00 – 22:00 El Cruce „Punto y Coma”

 

Plac po Farze

16:00 – 17:00 Murmuyo „!FUERA!”

17:00 – 18:00 Mattatoio Sospeso „Out!”

18:00 – 19:00 Murmuyo „!FUERA!”

18:00 – 19:00 Rajzefiber /Próba Cafe ul. Grodzka 5a

19:00 – 20:00 Kapela Timingeriu

20:00 – 21:00 Orchestre international du VETEX

 

Tarasy Zamkowe

14:00 – 14:30 SilkSisters

15:00 – 18:30 Warsztaty Cyrkowe

19:00 – 19:30 SilkSisters

 

Błonia pod Zamkiem

15:00 – 19:00 Otwarte warsztaty slackline

15:30 – 17:00 Teatro Tatro „Circus Charms” /Namiot Biały

19:00 – 20:00 Collectif de la Bascule „Rien nest moins sur”/Duży Namiot

22:30 JAM (Kapela Timingeriu + inni)/Klub festiwalowy „Bar Żongler”

 

 

 

Fot. Urząd Miasta Lublin