Spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny

16 grudnia w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe trzynastu lubelskich służb mundurowych. Podczas rozbrzmiewających dźwięków kolędy, przy akompaniamencie zespołu wokalnego funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Reklamy


Ze strony Straży Granicznej:

Komendant oraz kadra kierownicza Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w spotkaniu opłatkowym służb mundurowych województwa lubelskiego, zorganizowanym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przy dźwięku kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Zamościu uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Wśród zaproszonych gości oprócz kadry kierowniczej poszczególnych służb na spotkaniu opłatkowym obecni byli przedstawiciele duchowieństwa – Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz kapelani poszczególnych formacji.

Spotkanie opłatkowe swą obecnością zaszczycili także Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno-Koguc, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman, lubelscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i związków.

Info i fot. NOSG

 

FILM

 

 

 

Ze strony Policji:

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Jak co roku, w tym właśnie okresie odbywa się także spotkanie opłatkowym służb mundurowych naszego województwa.  Dzisiaj o godz. 12: 00 w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się kolejne już, piąte spotkanie trzynastu lubelskich służb mundurowych.
 
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno-Koguc, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman, lubelscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i związków, komendanci miejscy i powiatowi naszego garnizonu oraz kadra kierownicza poszczególnych służb mundurowych.   
 
Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele duchowieństwa: Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, a także kapelani poszczególnych formacji.
 
Szef lubelskiego garnizonu insp. Michał Domaradzki dziękując zgromadzonym gościom za tak liczne przybycie podkreślił, że Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. To czas radości, ciepła i magicznego nastroju. Komendant życzył wszystkim zebranym,  by te święta minęły w bezpiecznej atmosferze, aby każdy z nas miał czas na refleksję.  
 
Wojewoda Lubelski  Pani Jolanta Szołno-Koguc życzyła wszystkim radosnych świąt, pełnych nadziei, wiary i miłości.
 
Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman życzył,  by święta były  spokojne, bezpieczne i radosne, a Nowy Rok 2014 niósł ze sobą same dobre dni.
 
Kolejnym punktem spotkania było poświęcenie opłatków przez J.E. ks . Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz kapelanów  policji.
 
Podczas spotkania wystąpił zespół wokalny funkcjonariuszy  Zakładu Karnego w Zamościu.
 
 
Info, wideo i fot. KWP Lublin (R.L.R.)