Spotkanie opłatkowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

Zgodnie z tradycją, Komendant oraz towarzyszący mu funkcjonariusze i pracownicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu opłatkowym.

Reklamy

 

Taka uroczystość odbyła się dziś w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zgromadzonych gości powitał płk SG Jacek Szcząchor – Komendant NOSG, który w swym wystąpieniu dziękując za pełnioną na co dzień służbę, życzył funkcjonariuszom i pracownikom by Święta Bożego Narodzenia upłynęły spokojnie i radośnie w rodzinnym gronie.

Podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze z Hufca Chełm przekazali je płk SG Jackowi Szcząchorowi, który serdecznie podziękował im za przybycie, podkreślając znaczenie Światła jako symbolu pokoju i nadziei. Betlejemskie Światło Pokoju to akcja organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego od 1991 r. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety zapoczątkowanej w 1986 r. w Linz, w Austrii.

Podczas przedświątecznego spotkania, wspólnie odśpiewano kolędy oraz podzielono się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

 

źródło i fot. NOSG