Spotkanie opłatkowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej

Zgodnie z tradycją, Komendant oraz towarzyszący mu funkcjonariusze i pracownicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu opłatkowym.

Reklamy

 

Taka uroczystość odbyła się dziś w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, senatu RP, władz miasta oraz służb mundurowych.

Zgromadzonych gości powitał gen. bryg.  SG Jacek Szcząchor – Komendant NOSG, który w swym wystąpieniu dziękując za pełnioną na co dzień służbę, życzył funkcjonariuszom i pracownikom by Święta Bożego Narodzenia upłynęły im spokojnie i radośnie w rodzinnym gronie. W swych wystąpieniach, zaproszeni na uroczystość goście, podziękowali funkcjonariuszom służb za trud ich codziennej służby oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.

Podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekazali je gen. bryg. SG Jackowi Szcząchorowi, który serdecznie podziękował im za przybycie, podkreślając znaczenie tego Światła jako symbolu pokoju i nadziei. Betlejemskie Światło Pokoju to akcja organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego od 1991 r. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety zapoczątkowanej w 1986 r. w Linz, w Austrii.

Podczas przedświątecznego spotkania, wspólnie odśpiewano kolędy oraz podzielono się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

 

info i fot. NOSG