Spotkanie z przedstawicielkami KGW

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. W Punkcie Przedszkolnym „Fabryka Snów” w Moniatyczach zorganizowano 16 grudnia 2011 roku spotkanie z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich „Zuzanki” z Moniatycz.

Reklamy

i>„W ten miły wieczór w blasku świec
Opłatkiem się podzielimy.
Przy jednym stole razem dziś,
Kolędę zanucimy.”

Panie zaprezentowały się w strojach ludowych, które bardzo spodobały się dzieciom. Przewodnicząca KGW p. Grażyna Starykiewicz opowiedziała o stroju hrubieszowskim.

Reklamy

Następnie wspólnie z dziećmi wyrobiono ciasto, dzieci wycinały ciasteczka, a Panie je piekły. Opowieściom o tradycjach związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia nie było końca. Śpiewano kolędy. W sali przedszkolnej zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Do wspólnego kolędowania przyłączyły się dwie klasy zerówkowe wraz z wychowawczyniami oraz ksiądz i Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.

Nawiązana współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich nieodzownie wiąże się z ogłoszeniem roku 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Optymizmem napawa fakt, że dialog międzypokoleniowy został uruchomiony i współpraca KGW będzie kwitła i przynosiła mierzalne efekty.

„Święta, święta – dobry, wspólny czas. Wielka radość niech połączy nas. Już się gwiazdy pozapalały. Będzie z nami szczęście rok cały.”

Czas wspólnie spędzony bardzo szybko i miło nam upłynął. Wspomnienia po tak ciekawym spotkaniu zostaną w naszej pamięci na długi czas, a chwile utrwalone na zdjęciach.

***

Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim osobom, instytucjom, rodzicom, pracownikom projektu, Prezesowi oraz członkom zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kułakowice Trzecie, Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach najlepsze życzenia zdrowych, szczęśliwych, spędzonych w gronie rodziny świąt, a w Nowym 2012 Roku owocnej współpracy.

***

Projekt „Fabryka Snów”- utrwalenie wypracowanej w PPWOW formy alternatywnej edukacji przedszkolnej w Gminie Hrubieszów, finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.