Spowodowali wypadek w Belgii i uciekli. Policjanci namierzyli ich w gospodarstwie agroturystycznym

Biłgorajscy policjanci zatrzymali 39-latka i jego 29-letnią znajomą, którzy poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania. Na początku września w Belgii podróżując ciężarowym Iveco potrącili rowerzystę. Zamiast zatrzymać się i pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, uciekli z miejsca zdarzenia.

Reklamy


Do wypadku doszło w nocy z 3 na 4 września. Podróżujący ciężarowym Iveco 39-latek i jego 29-letnia znajoma na terenie Belgii potrącili rowerzystę. Zamiast pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, uciekli z miejsca wypadku.

Tamtejsze organy ścigania ustaliły personalia kierowcy i jego pasażerki. Belgijski wymiar sprawiedliwości wydał za nimi Europejski Nakaz Aresztowania. Informacje o poszukiwaniach dwójki Polaków otrzymali również policjanci z Lubelszczyzny.

Na ich trop wpadli biłgorajscy kryminalni. Przed kilkoma dniami pojechali na teren jednego z gospodarstw agroturystycznych w gm. Frampol, gdzie poszukiwani się ukrywali.

39-letni mieszkaniec woj. podlaskiego wraz z 29-latką z pow. janowskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec tych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


źródło i fot. KPP Biłgoraj