Sprawca brutalnego napadu zatrzymany przez antyterrorystów na środku skrzyżowania – WIDEO

21-letni mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Podduszając, okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych. W dynamicznym zatrzymaniu na środku skrzyżowania uczestniczyli antyterroryści.

Reklamy

Do napadu na 63-letnia mieszkankę Lublina doszło na początku sierpnia, w dzielnicy Czuby. Kobieta została zaatakowana na klatce schodowej, tuż przed wejściem do mieszkania. Młody mężczyzna brutalnie ją poddusił, po czym okradł z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili kryminalni z VII komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Ustalili oni, że sprawcą napadu jest 21-letni mieszkaniec Lublina. Był on w przeszłości wielokrotnie notowany m.in. za rozbój, pobicie, włamania, uszkodzenie ciała oraz przestępstwa narkotykowe.

Ponieważ przestępca mógł być niebezpieczny, do jego zatrzymania zaangażowano policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KWP w Lublinie. 21-latek wpadł podczas dynamicznego zatrzymania na jednym z miejskich skrzyżowań.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.


wideo, fot. KMP Lublin