Sprawca kolizji trzeźwy, pokrzywdzony pijany i z zakazem

Wczoraj w Jarosławcu pod Zamościem doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych. Kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że sprawca kolizji jest trzeźwy, zaś pokrzywdzony w organizmie miał 1,2 promila alkoholu. Do marca 2015 roku obowiązuję go również zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklamy

 

Wczoraj wieczorem zamojscy policjanci wezwani zostali do kolizji dwóch pojazdów, która miała miejsce w Jarosławcu na drodze krajowej nr 74. Z poczynionych przez mundurowych ustaleń wynikało, że kierujący seatem 35-letni Zamościanin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla – 24-latkowi z gm. Skierbieszów, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. 

Stłuczka na szczęście nie okazała się groźna. Żaden z kierowców nie ucierpiał a uszkodzeniom uległy jedynie pojazdy. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników kolizji. Okazało się, że o ile stan trzeźwości sprawcy kolizji był nienaganny to pokrzywdzony w kolizji 24-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Młodzieniec w organizmie miał 1,2 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci do marca 2015 roku obowiązuje  go zakaz kierowania pojazdami.

Wkrótce 24-latka czeka odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KMP Zamość