Sprzedawały podróbki markowych ubrań w butikach w centrum Lublina

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj dwie kobiety – mieszkanki Lublina, które w centrum Lublina prowadziły sklepy z tzw. markową odzieżą. Zabezpieczyli podrobione towary oznaczone markami słynnych domów mody o wartości ponad 200 tysięcy złotych.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie weszli do trzech sklepów w centrum Lublina. Miała tam być sprzedawana „podrobiona” odzież oznaczona markami słynnych domów mody.

W jednym ze sklepów policjanci zatrzymali 32- letnią mieszkankę Lublina. Kobieta prowadziła sklep i sprzedawała odzież. Towary posiadały znaki znanych marek. Wczoraj specjalista z zakresu znaków towarowych oszacował zabezpieczony towar na kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Druga z kobiet 37-letnia mieszkanka Lublina została zatrzymana na lotnisku w Warszawie przez stołecznych policjantów kiedy wracała z Turcji z podrobionym towarem. Jak wynika z policyjnych ustaleń pojechała po towar pod indywidualne zamówienie.

32-latka prowadziła w centrum Lublina dwa sklepy, druga z kobiet miała jeden sklep. Obie działały niezależnie.

Wczoraj 32-latka usłyszała zarzuty wprowadzenia towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin (AF)