Starostowie Dożynek Powiatowo – Gminnych Jarosławiec 2013

Beata Niemczyk prowadzi wspólnie z mężem Piotrem gospodarstwo rolne w Mojsławicach, a Arkadiusz Grabowski prowadzi wspólnie z żoną Zofią gospodarstwo rolne w Matczu. Pani Beata i pan Arkadiusz będą Starostami Dożynek Powiatowo – Gminnych, które odbędą się 1 września w Jarosławcu.

Reklamy


Starościna Dożynek Powiatowo – Gminnych
Jarosławiec 2013 

Pani Beata Niemczyk prowadzi wspólnie z mężem Piotrem gospodarstwo rolne w miejscowości Mojsławice, gmina Uchanie. Państwo Niemczykowie mają dwie córki. 

Działalność rolniczą rozpoczęli w 1991 r. Obecnie powierzchnia gospodarstwa wynosi 37 ha. Rozwój gospodarstwa w przeważającej mierze opiera się o środki własne i unijne. Gospodarstwo jest dobrze wyposażone w park maszynowy.

W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna.

Struktura zasiewów kształtuje się następująco:

    
– pszenica  – 12 ha
– rzepak  – 8 ha
– buraki cukrowe  –  10 ha
– kukurydza na ziarno – 4 ha
 – łąka –  1,25 ha
 
Państwo Niemczykowie prowadzą produkcję rolniczą w zgodzie z zasadami Zwykłej Dobrej Praktyki Rolniczej. Obejście charakteryzuje się porządkiem i estetycznym wyglądem.

Oprócz typowej działalności rolniczej Państwo Niemczykowie prowadzą działalność usługową na rzecz rolnictwa – kompleksowy zbiór buraka cukrowego.

Starosta Dożynek Powiatowo – Gminnych
Jarosławiec 2013

Pan Arkadiusz Grabowski prowadzi wspólnie z żoną Zofią gospodarstwo rolne w miejscowości Matcze, gmina Horodło. Państwo Grabowscy mają czterech synów. 

Pan Arkadiusz posiada wykształcenie rolnicze. Działalność rolniczą rozpoczęli w 1993 r. Obecnie powierzchnia gospodarstwa wynosi 38 ha. Rozwój gospodarstwa w przeważającej mierze opiera się o środki własne i unijne. Gospodarstwo jest dobrze wyposażone w park maszynowy.

W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna.
Struktura zasiewów kształtuje się następująco:

    
– pszenica- 17 ha
– rzepak- 10 ha
– jęczmień – 7 ha
 – fasola -1 ha
 – łąka – 2,50 ha
    
Państwo Grabowscy prowadzą produkcję rolniczą w zgodzie z zasadami Zwykłej Dobrej Praktyki Rolniczej. Obejście charakteryzuje się porządkiem i estetycznym wyglądem. Gospodarstwo współpracuje z Zespołem Doradztwa Rolniczego.
 
 
 
Info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie