Startuje inicjatywa „Dzieci Majdanu – polskie ferie”

Startuje inicjatywa „Dzieci Majdanu – polskie ferie”. Celem inicjatywy jest zorganizowanie wypoczynku w Polsce dla dzieci, których ojcowie zginęli lub zostali ciężko ranni na Majdanie.

Reklamy

Jedyne, co nam pozostaje, to chociaż przez krotki czas zaoferować dzieciom swoją miłość, troskę. W tym geście przekażemy hołd zaginionym na Majdanie. Majdanie, który stał się symbolem nie tylko Ukrainy ale i naszej wspólnej Europy.

Pierwsza grupa Dzieci Majdanu przyjedzie do Krakowa już wkrótce i będzie przebywać w naszym mieście od 28 kwietnia do 4 maja. W grupie tej będzie 11 osób w wieku od 15 do 21 lat. – Wiadomo, że nic nie wróci dzieciom ich ojców, ale chcielibyśmy jakoś złagodzić ich tę traumę. Chcielibyśmy, żeby te dzieci chociaż na chwilę zapomniały o tragedii, zmieniły środowisko. Dla wielu osób będzie to pierwszy wyjazd za granicę, pokażmy więc im naszą polską gościnność. Jesteśmy im to winni: może to zabrzmi patetycznie, ale ich ojcowie zginęli za wspólną Europę, a więc również za nasz dobrobyt i bezpieczeństwo – mówi Aleksandra Zapolska, koordynatorka akcji pomocy „Dzieci Majdanu”.


Więcej:

http://www.porteuropa.eu/krakow/euromajdan/5353-dzieci-majdanu-przyjada-do-krakowa


oraz na Facebooku: 

www.facebook.com/dziecimajdanu

Jakub Łoginow – www.porteuropa.eu

fot. Łukasz Sidor