Stefankowice: „Wilczęta” w teatrze im. H. CH. Andersena

5 grudnia dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta” w Stefankowicach wybrały się na wycieczkę do Lublina aby obejrzeć przedstawienie pt „Tymoteusz i psiuńcio” w teatrze im. H. Ch. Andersena.

Reklamy

Sztuka zawierała cały repertuar nauk trafiających prosto do małych serduszek spragnionych wrażeń. Dzieci poznały czym jest odpowiedzialność i przywiązanie.

Wszystkim przedszkolakom bardzo się podobało. Ku zdumieniu wszystkich po spektaklu zjawił się Św. Mikołaj. Organizator wyjazdu oraz rodzice zadbali o to aby każdy otrzymał prezent. Na początku nie wszystkie dzieci były chętne by podejść do Św. Mikołaja, ale po chwili okazało się, że to jest bardzo przyjazna postać o magicznej mocy. Dzieci z ogromną radością witały niespodziewanego gościa.

Na koniec Mikołaj pożegnał się i obiecał, że wróci w przyszłym roku, jeśli dzieci będą grzeczne.

Atrakcji tego dnia nie było końca. Cała grupa udała się następnie do sali zabaw „Fiku- miku” przy ul. Bursztynowej. Przedszkolakom w zabawie towarzyszyli rodzice oraz nauczyciele. Nie wiadomo było komu bardziej podobała się zabawa w sali – przedszkolakom czy starszym? Trampolina, zjeżdżalnie, basen z kulkami oraz wiele innych atrakcji sprawiło, że dzieci mimo zimowej aury powróciły do domu w dobrym nastroju.

Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.