Stop agresji na drodze – kolejne policyjne działania w Okunince

Ponad 730 skontrolowanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, ujawnionych 2 nietrzeźwych, wystawionych pięć mandatów to efekt wczorajszej policyjnej akcji „ Stop agresji na drodze”, którą przeprowadzili policjanci z drogówki na terenie pow. włodawskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Reklamy

Działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. przeprowadzone zostały  minionej nocy w godz. 20.00 do 4.00. Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z Chełma, a także  Wydziału Ruchu Drogowego i Oddziału Prewencji Policji z KWP w Lublinie szczególnym nadzorem objęli drogi prowadzące do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa. Głównym celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków.

W czasie działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zatrzymany został  dzisiaj około godz. 01.00 w nocy w Okunince podczas kierowania oplem. 36-letni mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu, miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Z kolei w miejscowości Uhrusk, policjanci w związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości zatrzymali 41-latka, który, jak wynikało ze zgłoszenia, kierując ciągnikiem rolniczym zaorał drogę gruntową. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna uciekł Zetorem „ na zgaszonych światłach” w stronę domu. Po przybyciu pod wskazany adres mundurowi zastali 41-latka. Mężczyzna zachowywał się wulgarnie, wykrzykiwał w ich kierunku wyzwiska, a ponadto jednego z nich  uderzył w twarz. 41-latek został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań na sprawdzenie zawartości alkoholu.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdów pod działaniem alkoholu lub narkotyków jest zasadniczą przyczyną generującą poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które często kończy się tragicznie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoka grzywna.

 

źródło i fot. KWP Lublin (A.K.)