Stracił 12 tysięcy. Kolejne oszustwo na „teczkę z walutą”

12 tys. złotych stracił mieszkaniec Lublina, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna zaczepiony przez dwóch nieznajomych mężczyzn i poproszony o pożyczkę przekazał im pieniądze. W zamian otrzymał teczkę, w której miały znajdować się amerykańskie dolary. Jak się później okazało saszetka była pusta.

Reklamy

Wczoraj policjanci z IV komisariatu przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Mieszkaniec Lublina stracił 12 tys. zł Starszy mężczyzna zaczepiony został na ulicy Balladyny przez dwóch nieznajomych. Pytali o drogę do szpitala i prosili o pomoc. Twierdzili, że ich bliscy mieli wypadek, w którym odnieśli poważne obrażenia. Potrzebna była na ich operację gotówka, a oni mieli jedynie amerykańskie dolary.

Mieszkaniec Lublina zgodził się pomóc. W domu miał jedynie 2000 ty zł, resztę pobrał z banku i przekazał nieznajomym w sumie 12 tys. zł. W zamian dostał saszetkę, w której miały znajdować się dolary. Jak się niestety później okazało torba była pusta.

Teraz oszustów poszukuje Policja. 

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przy tej okazji przypominamy o Kampanii Społecznej „Oszustom Stop!”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

 

źródło KWP Lublin (R.L.R.)