Straż Graniczna – bezpieczna i innowacyjna formacja mundurowa

Bezpieczeństwo systemów informatycznych, założenia cyber-wojny i najnowsze sposoby ochrony baz danych – o tym wszystkim była mowa podczas dwudniowej konferencji: „Straż Graniczna – bezpieczna i innowacyjna formacja mundurowa”, którą zorganizował Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Reklamy

 

Konferencja IT, która miała miejsce w Chełmskim Domu Kultury (8-9 czerwca br.) i odbyła się pod patronatem Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Dyrektora Biura Łączności i Informatyki KGSG, była podzielona na dwa panele tematyczne.

Pierwszy: „Bezpieczeństwo danych w sektorze publicznym”, był przeznaczony dla służb mundurowych. Znalazły się w nim zagadnienia dotyczące m.in. budowania bezpiecznej sieci, informatyki śledczej czy też strategii cyberbezpieczeństwa. Jego uczestnicy odwiedzili również Placówkę SG w Dorohusku.

Drugi panel: „Informatyk w mundurze”, był skierowany do studentów i uczniów szkół technicznych. Swoją tematyka obejmował on zagadnienia związane z ochroną środowiska IT w kontekście cyberbezpieczeństwa, zagrożeniami w środowisku sieciowym oraz informatyką śledczą.

 

źródło i fot. NOSG