29 września 2023

Strzyżów: IV Powiatowy Przegląd Pieśni Biesiadnej i Weselnej

W dniu 30 czerwca 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Strzyżowie odbył się „IV Powiatowy Przegląd Pieśni Biesiadnej i Weselnej”.

Reklamy

Organizatorami Przeglądu byli: Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Wójt Gminy Horodło, Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Hrebenne.

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonał Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego Pan Leszek Czerwonka, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę tradycji i obrzędów związanych z zaślubinami i ich wpływ na rozwój Naszej kultury.

Reklamy

Wszyscy artyści występujący podczas przesłuchań konkursowych zaprezentowali wysoki poziom za co otrzymali gromkie brawa. Przegląd był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń muzycznych ale stworzył również możliwość do zawarcia nowych znajomości i integracji środowiska związanych z zespołami i kapelami działającymi na terenie Powiatu Hrubieszowskiego.

Po wysłuchaniu  wszystkich wykonawców : komisja konkursowa powołana przez organizatora w składzie :
– Ewa Kuźlik
– Bogumiła Dragan – Szkodzińska
– Zofia Klocek
Postanowiła przyznać

Reklamy

I miejsce zespołowi ,,Kapeluśka ‘’ z Metelina;
II miejsce zespołowi ,,Zuzanki’’ z Moniatycz;
III miejsce zespół śpiewaczy z Kapela z Honiatycz;;

Ponadto wszystkie zespoły biorące udział w ,,IV Powiatowym Przeglądzie Pieśni Biesiadnej i Weselnej’’ otrzymały pamiątkowe podziękowanie za udział w imprezie.

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

http://www.starostwo.hrubieszow.pl/hrubieszow.php?get=page,1533,56

 

Info i fot. Starostwo Powiatowe