Studentka z Zamojszczyzny nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Emilia Rechul – studentka filologii angielskiej Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu i absolwentka kierunku finanse i rachunkowość UPZ została nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Nauka”, w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję Kuriera Lubelskiego.

Reklamy

W uzasadnieniu nominacji redakcja podkreśla sukces Emilii w dziedzinie finansów i rachunkowości. Jej praca dyplomowa zdobyła III miejsce w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków. Pełny tytuł jej pracy brzmi: „Próba wyznaczenia optymalnej ze względu na rentowność struktury kapitału spółek budowlanych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie”.

– Jestem bardzo zaskoczona nominacją, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Cieszę się, że moja praca została w taki sposób doceniona – powiedziała Emilia.

Reklamy

Finanse i rachunkowość to nie jedyne zainteresowania zamojskiej studentki. W roku akademickim 2020/2021 rozpoczęła ona ponownie studia w UPZ, tym razem na kierunku filologia angielska.

Bardzo dobre wyniki w nauce Emilia łączy z sukcesami sportowymi. To czołowa zawodniczka KS Agros Zamość w podnoszeniu ciężarów. Studentka UPZ ma na swoim koncie medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski AZS. Zajmowała również czołowe miejsca w zawodach seniorskich. Jest także reprezentantką Polski w tej dyscyplinie.

Osiągnięcia studentki Uczelni Państwowej w Zamościu zaowocowały nominacją do tytułu „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Nauka”. Głosowanie w plebiscycie trwa do 9 czerwca. Aby oddać głos na Emilię należy kliknąć w link: https://kurierlubelski.pl/p/kandydat/emilia-rechul%2C1922693/ a następnie wybrać formę oddania głosu.

 

Zachęcamy do wsparcia studentki z Zamojszczyzny!

(info i fot. UPZ)


Zobacz też:

Mechanika i budowa maszyn w UPZ z pozytywną oceną PKA – ZDJĘCIA