Stylowy Zamość: Kino Konesera w lutym

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. W lutym na ekranie szwedzki kandydat do Oscara – „Turysta” w reżyserii Rubena Östlunda.

Reklamy

 

Oparty na historii zaczerpniętej z biografii reżysera film, wyróżniony Nagrodą Krytyki na festiwalu w Cannes w 2014 roku, to wiwisekcja ról, jakie we współczesnym społeczeństwie pełnią kobieta i mężczyzna. To również ciekawa analiza mechanizmów działania pierwotnych ludzkich instynktów, a także ich wpływu na reakcje i zachowanie człowieka. Kino Konesera już w czwartek 12 lutego 2015 o godz. 18:30.

 

TURYSTA

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś.

 

Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 9 zł  (dla DKF)