Stylowy Zamość: Kino Konesera w styczniu

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na seanse filmowe z cyklu Kino Konesera. W styczniu w repertuarze klubowym nagrodzone Srebrną Muszlą na festiwalu w San Sebastián „Tosty po meksykańsku’ (15.01.2015, godz. 18:30) oraz chiński kryminał noir „Czarny węgiel, kruchy lód”, który w Berlinie zdobył główną nagrodę – Złotego Niedźwiedzia (29.01.2015, godz. 18:30).

Reklamy

 

TOSTY PO MEKSYKAŃSKU

Niezwykle świeży, pełen niewymuszonego humoru film o dorastaniu w reżyserii współpracownika Carlosa Reygadasa. Laureat kilkunastu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Bohaterami są Paloma i jej nastoletni syn, Hector, którzy wyjeżdżają razem na wakacje. Pomimo to, że matkę i syna łączy silna więź, podczas wypoczynku z dnia na dzień zaczynają się od siebie coraz bardziej oddalać. Powodem okazuje się Jazmin, dziewczyna, która zaczyna się interesować Hectorem. Jazmin odkrywa przed nim świat, w który matka z oczywistych względów nie może go wprowadzić: świat seksualności, zmysłowości, miłości, przygody. Nastolatki zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, pozostawiając Palomę samą sobie. 

 

CZARNY WĘGIEL, KRUCHY LÓD

Błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji „Sokołem maltańskim” i „Trzecim człowiekiem”) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

 

Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 9 zł (DKF)