Stylowy Zamość: OFF FILM – przegląd filmów Młodzieżowego Klubu Filmowego

Już po raz drugi młodzi pasjonaci filmu zapraszają na przegląd swojej twórczości. 26 czerwca 2014 o godz. 16:00 zamojscy widzowie będą mieli okazję wziąć udział w OFF FILM – projekcji 5 filmów krótkometrażowych autorstwa Młodzieżowego Klubu Filmowego działającego przy Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Reklamy

Na kinowym ekranie wyświetlone zostaną filmy o różnorodnej tematyce. „Tryptyk” to dramatyczna opowieść o niepowodzeniach i ich następstwach, które mogą spotkać każdego człowieka. W „Biznesplanie” widzowie będą mieli szansę zobaczyć rodzinną walkę o spadek po zmarłym. Film utrzymany jest w konwencji thrillera. W nieco luźniejszy klimat wprowadzą widzów perypetie młodych artystów w komedii „Biblioteka”. Kolejny film – „Koperta” to zrealizowana w satyrycznym klimacie kilkuminutowa historia poruszająca problem korupcji.  A na koniec – „Droga”- produkcja stworzona na konkurs „Skoda TRANSATLANTYK” 2013 w Poznaniu – czyli metaforyczny obraz tytułowej drogi  przez życie.

„Chcieliśmy tym przeglądem podsumować kolejny rok naszej pracy w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego.  Przez ten czas zdobywaliśmy kolejne doświadczenia i umiejętności, które pomagały nam w tworzeniu ciekawych, naszym zdaniem, projektów ”- opowiada Gosia, jedna z członkiń Klubu.

Jak przekonują organizatorzy, OFF FILM to także forma podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do powstania każdego projektu.  „A było ich bardzo dużo – przede wszystkim dyrekcja i pracownicy CKF „Stylowy”,  przyjaciele, którzy zgodzili się wystąpić jako aktorzy, rodziny, zewnętrzne instytucje oraz inne wspierające nas osoby.” – wylicza współtwórca przeglądu.

To nie pierwszy pokaz twórczości Młodzieżowego Klubu Filmowego. W 2012 roku, pod opieką artystyczną lubelskiego reżysera Grzegorza Linkowskiego, młodzi filmowcy zrealizowali film dokumentalny „PORTRETY- ZAMOŚĆ 2012”. Pokazywał on sylwetki mieszkańców naszego miasta – od prezydenta, do zwykłych obywateli, a nawet turystów. Dokument spotkał się z bardzo dobrą oceną widzów z Zamościa oraz całej Polski i wielokrotnie emitowany był w lokalnej telewizji.

Wszystkich zainteresowanych pokazem OFF FILM zapraszamy 26 czerwca 2014 o godzinie16:00 do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przy ulicy Odrodzenia 9. Przed wejściem na salę należy pobrać bezpłatną wejściówkę z kasy biletowej kina.

 

tekst. Arkadiusz Jurczyk (MKF)