Stylowy Zamość: Verdi „Makbet” – na żywo z Metropolitan Opera

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na kolejny sezon spotkań z The Metropolitan Opera. Sezon 2014/2015 zainauguruje „Makbet” – szekspirowskie arcydzieło Verdiego. Transmisja opery odbędzie się w sobotni wieczór, 11 października 2014 o godz. 18:55. W roli Lady Makbet wystąpi gwiazda sceny operowej – Anna Netrebko.

Reklamy

 

Pełna dramatycznego rozmachu, nowatorska muzyka Verdiego, sugestywna wizja żądzy władzy i efektowne sceny zbiorowe z elementami fantastyki zapewnią niezapomniane wrażenia. Sopranistka Anna Netrebko odtwórczyni roli Lady Makbet oraz „szalony i morderczy” Żeljko Lučić w roli skazanego Makbeta. Towarzyszyć im będą Joseph Calleja jako Macduff oraz René Pape jako Banquo. Reżyseria i produkcja Adrian Noble z mistrzowską adaptacją muzyki Verdiego do tragedii Szekspira. Dyryguje Fabio Luisi.

Spektakle z The Metropolitan Opera transmitowane są poprzez satelitę w najwyższej jakości dźwięku i obrazu. Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity z zaledwie kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie, mimo sześciogodzinnej różnicy czasu, przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy po południu, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Reklamy

Dodatkowym atutem transmisji jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kilkanaście kamer śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu, zagląda na próby, których podczas transmisji odbywa się w teatrze kilka – tego wszystkiego nie może zaś zobaczyć publiczność zasiadająca na widowni Met.

W sezonie operowym 2014/2015 zostaną zaprezentowane w CKF Stylowy jeszcze dwa spektakle: 17 stycznia 2015 – Lehár „Wesoła wdówka” i 14 marca 2015 – Rossini „Pani jeziora”.

Opery prezentowane są z polskimi i angielskimi napisami.

Bilety: 50 zł.