30 września 2023

Sumienie rodzinne w nauczaniu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na wykład otwarty

W najbliższą środę, 15 grudnia, odbędzie się drugi z cyklu otwartych wykładów „Akademia Zamojska dla rodziny”. Wykład pt. „Sumienie rodzinne w nauczaniu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego” wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

Reklamy

Prof. Grzegorz Kucharczyk to polski historyk, specjalizujący się w historii myśli politycznej XIX i XX wieku oraz historii Niemiec. Jest profesorem Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN, pracownikiem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Publikował m.in. w „Christian Order”, „Salisbury Review”, „Christianitas”, „Cywilizacji”, „Pro Fide, Rege et Lege”, „Arcanach”, w „Naszym Dzienniku” oraz w miesięczniku „Wpis”. Regularnie pisze do czasopisma „Miłujcie się!”, którego jest członkiem redakcji. W 2021 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wykład prof. dr. hab. Grzegorza Kucharczyka pt. „Sumienie rodzinne w nauczaniu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego” odbędzie się w Kościele Rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu o godz. 18. Przed wykładem, o godz. 17 zostanie odprawiona msza św.

Reklamy

Cykl wykładów „Akademia Zamojska dla rodziny” jest wspólnym przedsięwzięciem Akademii Zamojskiej i Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

­

Reklamy

(info, grafika: AZ)


Zobacz też:

Zarzut dla myśliwego za zastrzelenie psa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

Zarzut dla myśliwego za zastrzelenie psa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności