Świadkowie zatrzymali i ujęli pijanego kierowcę tira

Przypadkowi świadkowie zawiadomili puławskich policjantów o pijanym kierowcy samochodu ciężarowego, który jechał krajową 17-tką. Scania z naczepą jechała niemalże całą szerokością drogi stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jeden z kierujących zajechał drogę ciężarówce uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 53 letniego mieszkańca woj. świętokrzyskiego. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,9 promila alkoholu, nie był w stanie utrzymać się na nogach.

Reklamy

Wczoraj po południu puławscy policjanci zostali poinformowani przez świadka o kierowcy scanii, który może być nietrzeźwy. Samochód ciężarowy jechał całą szerokością krajowej 17-tki.  W jego kierunku zostały skierowane policyjne radiowozy.

Przy ul. Żyrzyńskiej drogę ciężarówce zablokował jeden z kierowców. Jak się okazało za kierownicą scanii siedział 53 letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Mężczyzna nie był nawet w stanie utrzymać się na nogach. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2,9 promila alkoholu.

Reklamy

53 letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód został przekazany właścicielowi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (MK)