19 czerwca 2024

Świąteczna pomoc [ZDJĘCIA]

Czas przedświąteczny to dla lubelskich terytorialsów okres licznych zadań i intensywnych szkoleń, ale również czas szczególnej pamięci o kombatantach, weteranach, osobach starszych i potrzebujących.

Reklamy

Czas przedświąteczny, jak co roku jest dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo intensywny i pracowity. Mimo licznych zadań realizowanych na wschodniej granicy w ramach trwającej operacji „Silne Wsparcie” oraz wielu przedsięwzięć szkoleniowych, terytorialsi znajdują czas na to, by angażować się w działalność charytatywną i pomocową na rzecz osób najbardziej potrzebujących w naszym regonie. Zadania te żołnierze realizują ze szczególnym zaangażowaniem i oddaniem, gdyż pomaganie innym mają we krwi. 

Opieka nad kombatantami to jedno z wielu zadań, jakie na rzecz lokalnej społeczności realizują żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi starają się, na co dzień utrzymywać bliskie relacje z kombatantami w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Odwiedzają ich w domach, pamiętają o ich ważnych datach i jubileuszach. Szczególnie wyjątkowy jest czas świąteczny, kiedy można wspólnie usiąść przy wigilijnym stole lub wesprzeć ich konkretną pomocą. Pod opieką żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT znajduje się obecnie 45 kombatantów z naszego regionu. 

Reklamy

Czytaj: Piloci dronów nano i micro [ZDJĘCIA]

Już od sześciu lat lubelscy terytorialsi aktywnie włączają się w akcję „Szlachetna Paczka”. Również w tym roku w batalionach w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku i Zamościu przeprowadzono zbiórki darów. Przygotowane paczki z żywnością, artykułami chemicznymi i odzieżą trafiły do potrzebującej rodziny z Lublina. Dodatkowo terytorialsi wspierali wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” w pakowaniu i dostarczaniu większych gabarytowo pakunków do wskazanych rodzin.

Reklamy

Piękną inicjatywę podjęli również żołnierze z 23 batalionu lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej. Zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz podopiecznych Domów Dziecka w  miejscowościach: Komarno Kolonia, Janów Podlaski, Szachy i Manie. Pokaźna darowizna w postaci zakupionych zabawek, artykułów higienicznych, słodyczy i pomocy edukacyjnych  została przekazana podczas świątecznych spotkań.

Kolejną formą wspierania lokalnej społeczności są zbiórki krwi dla osób chorych i potrzebujących krwi w naszym regionie. Dlatego też honorowi  krwiodawcy z 2 Lubelskiej Brygady OT licznie ruszyli do regionalnych centrów krwiodawstwa, aby podzielić się tym cennym darem.

Zobacz też:

Odsłonięcie Pomnika Powstania Zamojskiego [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. 2LBOT / MG