Świąteczny bilans na drogach Lubelszczyzny – 7 wypadków, 8 osób zostało rannych

Podczas czterech dni tego długiego weekendu, na drogach Lubelszczyzny doszło do 7 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Reklamy

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

– W ciągu czterech dni tego świątecznego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 7 wypadków, w których obrażenia odniosło 8 osób, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Odnotowaliśmy także 199 kolizji drogowych – podsumowuje miniony długi weekend młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej Policji. – Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 40 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości.

Reklamy

­

źródło: KWP Lubin, fot. arch. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Pożar kotłowni w Strzyżowie [ZDJĘCIA]

Pożar kotłowni w Strzyżowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →