19 lipca 2024

Świdnik: Pijani nie zatrzymali się do kontroli, później zaatakowali policjantów

30 letnia kobieta oraz 39 latek trzeźwieją w policyjnym areszcie. Zatrzymani zostali dzisiejszej nocy przez świdnickich policjantów po krótkim pościgu. Zignorowali znaki i sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania, a później zaatakowali funkcjonariuszy. Alkomat wskazał u mężczyzny blisko 1, 7 promila alkoholu , u kobiety ponad 0, 6 promila.

Reklamy

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w miejscowości Józefów. Świdniccy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli samochód m-ki marki Opel Zafira. Kierowca auta widząc oznakowany radiowóz najpierw zwolnił, a następnie nagle przyspieszył nie bacząc na stojącego na drodze funkcjonariusza. Na szczęście policjant w porę zdołał odskoczyć i nie doszło do jego potrącenia. Mundurowi ruszyli w pościg za samochodem. Kierowca na zmianę zwalniał i przyspieszał, wyłączył również światła pojazdu by ukryć się przed stróżami prawa.
 
Pojazd zatrzymany został w miejscowości Janówek. Jak się okazało autem podróżowali 30 letnia kobieta i 39 letni mężczyzna. Oboje zachowywali się agresywnie, zaraz po wyjściu z pojazdu zaatakowali funkcjonariusz bijąc i kopiąc ich. Na miejsce wezwany został drugi patrol policji.   
 
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieją. Alkomat wskazał u mężczyzny blisko 1, 7 promila, u kobiety ponad 0, 6 promila alkoholu w organizmie.
 
Po wytrzeźwieniu z zatrzymanymi wykonywane będą dalsze czynności procesowe. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot.. KWP Lublin (M.S.)