Świdnik: Policjanci uratowali życie 40-letniemu mężczyźnie

Szybka interwencja świdnickich policjantów uratowała życie 40-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Mężczyzna po rodzinnej kłótni usiłował popełnić samobójstwo. Zaalarmowani policjanci wybili szybę w drzwiach do łazienki, odcięli linę i natychmiast podjęli reanimację, którą prowadzili do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Reklamy

Wczoraj, około godz. 18.30 oficer dyżurny świdnickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nieporozumieniach rodzinnych w mieszkaniu na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że mąż pokłócił się z żoną a następnie  zamkną się w łazience. Nie było z nim żadnego kontaktu. Policjanci poprzez wybicie szyby, otworzyli zamek drzwi i weszli do środka pomieszczenia, gdzie zastali mężczyznę z pętlą na szyi.
 
Wobec nieprzytomnego 40-latka podjęli resuscytację. Jednocześnie na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego, która przejęła dalszą reanimację wobec nieprzytomnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście dzięki szybkie reakcji udało się go uratować.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (M.Sz.)