Świdnik: Sprawcy napadu na bar w Piaskach zatrzymani

Grożąc ostrym narzędziem i raniąc barmankę jednego z piaseckich lokali gastronomicznych, dwaj zamaskowani napastnicy zażądali wydania pieniędzy. Ich łupem padła kasa fiskalna. Policjanci pracujący przy sprawie szybko wytropili napastników, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Piask w wieku 17 i 18 lat.

Reklamy

W miniony poniedziałek, tuz po godz. 22.00 oficer dyżurny świdnickiej komendy policji został zaalarmowany przez pracownicę jednego z piaseckich barów o napadzie.
 
Jak ustalili policjanci chwilę przed zgłoszeniem do lokalu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy grożąc pracownicy ostrym narzędziem zażądali wydania pieniędzy. Jeden z napastników ranił kobietę w nogę, po czym mężczyźni terroryzując pokrzywdzoną zabrali kasę fiskalną i uciekli z lokalu. Na szczęście kobiecie nic się poważnego nie stało. Zadana przez napastników rana okazała się być powierzchowna.
 
Zaraz za nimi w pościg ruszyli funkcjonariusze piaseckiej i świdnickiej jednostki. Ich działania wspierał policyjny pies tropiący. Działając operacyjnie stróże prawa ustalili miejsce ukrycia się sprawców. Napastnikami okazali się dwaj mieszkańcy Piask, w wieku 17 i 18 lat, którzy w niespełna dobę po zdarzeniu trafili do policyjnego aresztu.
 
Wczoraj obaj zostali przesłuchani przez prokuratora, który wystąpił do sądu o środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec napastników. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci w trakcie czynności odzyskali skradzioną kasę, w której jak się okazało było 5 złotych.
 
 
 
źróło i fot. KPP Świdnik (MSz)