28 września 2023

Święto Lublina – Carnaval Sztukmistrzów po raz kolejny zachwyci mieszkańców i gości miasta

Carnaval Sztukmistrzów to czas, kiedy Lublin przemienia się, zyskując wyjątkowo magiczny klimat. Przedstawienia uliczne, muzyka na żywo oraz popisy slacklinerów w połączeniu z urokiem naszego miasta oraz letnią pogodą wprowadzają uczestników wydarzenia w bajeczny nastrój.

Reklamy

 

Carnaval Sztukmistrzów pozwala nam spojrzeć na nasze miasto od nowa. Organizatorzy każdego roku znajdują kolejne niezwykłe zakątki śródmieścia i Starego Miasta,które w trakcie Festiwalu stają się sceną dla przedstawień. W tym roku pojawią się dwie nowe lokalizacje i będą to podwórko na ulicy Olejnej (biletowany spektakl Bram Graafland „The Yelling Kitchen Prince”) orazdziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS (Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Przyjaciele – „Powrót Sztukmistrza” oraz biletowany Kompania Barolosolo „Plus Haut”).

Pomiędzy Centrum SpotkaniaKulturw Lublinie a Lubelskim Centrum Konferencyjnym (nad ulicą Grottgera) zawiśnie po raz pierwszy taśma slackline, którą pokonywać będą uczestnicy Urban HighlineFestival. Wszystkie ulubione przez turystów miejsca wypełnią się w tych dniach sztuką. Pod Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków powstanie Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych – czyli ulubione miejsce rodzin z dziećmi, gdzie milusińscy będą mogli wesoło i pożytecznie spędzić swój czas na zabawach sensorycznych i grach logicznych.

Reklamy

Dorosłych w godzinach wieczornych zapraszamy do klubu festiwalowego „Bar Żongler” na Błoniach pod Zamkiem, gdzie każdego wieczora posłuchamy muzyki na żywo. Tam również będzie mona posilić się w strefie foodtrucków. Jak zawsze w centrum wydarzeń znajdą się plac po Farze i plac Litewski. Na tym pierwszym nie zabraknie energetycznej muzyki na żywo, a na drugi zapraszamy z pociechami po „bransoletki – niezgubki”. Opiekun z dzieckiem otrzyma taką bransoletkę bezpłatnie pod warunkiem, że wypełni ją danymi kontaktowymi w punkcie info i założy dziecku na rękę.

Na ekranach będą także wyświetlane informacje o programie danego dnia. Również naplacu Litewskim odbędą się wyjątkowe i specjalnie na tę okazję zaplanowane pokazy świateł, a na placu Zamkowym w piątek i sobotę tradycyjnie zobaczymy spektakularne show, główny punkt programu Carnavalu Sztukmistrzów.

Reklamy

Jak co roku organizatorzy dbają o odświętne oświetlenie miasta. W niezwykłej poświacie zobaczymy rynek Starego Miasta oraz pobliskie uliczki Organizatorzy przygotowali też konstrukcję-niespodziankę, która stworzy tło dla pięknych pamiątkowych fotografii.

Carnaval Sztukmistrzów to 106 bezpłatnych wydarzeń – spektakli, pokazów ulicznych, pokazów buskerów, koncertów z muzyką na żywo, atrakcji dla dzieci oraz emocji sportowych dostarczanych przez zawodników slackline’u, którzy naśladując „sztukmistrza z Lublina”, spacerują na taśmach ponad głowami przechodniów. W programie znajdują się dwa spektakle biletowane, na które wejściówki można nabyć w cenie od 20 do 40 zł (zniżka dla dzieci do 12. roku życia) w serwisie i aplikacji Going. oraz poprzez empikbilety.pl, a także w salonach Empik i poprzez https://sztukmistrze.eu/bilety-2019/.

 

***

 

Artyści Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

25-28 lipca 2019

 

Czwartek, 25.07.

Ale Risorio – artysta z Barcelony, gdzie prowadzi swoją szkołę klaunady, improwizacji oraz variété. Na Carnavale Sztukmistrzów pokaże się nam jako ErnestoR, miłośnik gier, jarmarków i cza-czy, który podróżuje ze swoim kolorowym, pełnym niespodzianek kramem na kółkach. Występ „La Kermesse” zobaczymy przy pomniku Unii Lubelskiej o godz. 20:00.

Imre Bernath – węgierski klaun łączący w swoich występach komedię interaktywną ze światowej klasy akrobatyką. Artysta podczas pokazów zapewnia publiczności wyśmienitą zabawę, sporą dawkę spontanicznego śmiechu oraz dobry humor! Rozśmieszy nas do łez podczas „Social Salto” na placu Litewskim o 17:00 i 19:00.

Pan Pedrro – artysta pochodzący z Polski, który swoimi barwnymi przedstawieniami rozbawia nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Tym razem podczas występu „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” przeniesie nas do teatru, w którym zabrakło artystów, ale bilety na spektakl są już sprzedane. Zapowiada się pełna humoru historia, która – miejmy nadzieję – zakończy się dobrze! Przekonamy się o tym o godz. 17:00 i 19:00 na placu przy Trybunale.

Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN i przyjaciele „Powrót Sztukmistrza” – prezentowany już w 11 miejscowościach Lubelszczyzny spektakl z elementami cyrku, teatru, tańca, fireshow i muzyki na żywo. Występ oparty na książce „Sztukmistrz z Lublina” Singera przenosi publiczność w dawną kulturę regionu lubelskiego. „Powrót Sztukmistrza” jest zakończeniem IX Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”. Na występ Teatru NN i przyjaciół zapraszamy o godz. 20:00 na dziedzińcu Wydziału Pedagogiki UMCS.

Bucket Guys – to niesamowity duet grający na wiadrach, który występował już w wielu miastach Europy. Oskar i Alek Podolscy współpracowali m.in. z zespołem Hey podczas trasy unplugged oraz uczestniczyli w programie „Mam Talent”. Usłyszymy ich na placu Po Farze o godz. 17:00 i 19:00.

 

Piątek, 26.07.

Mona Circo – artystka, która potrafi przekształcić pomysły zrodzone w naszych głowach w rzeczywistość. Urzeka tym samym publiczność swoim poczuciem humoru oraz zręcznością. Monie podczas występów zawsze towarzyszy monocykl oraz bicz. Tym razem też ich nie zabraknie! Sprawdźcie sami na placu Litewskim o godz. 17:00 i 19:00.

Pan Ząbek – iluzjonista i komik, którego nie mogło zabraknąć na jubileuszowym Carnavale Sztukmistrzów! Występy Pana Ząbka są pełne magii, a sam artysta zawsze nawiązuje świetny kontakt z publicznością. Tym razem zaprezentuje się nam podczas spektaklu „Powrót do przeszłości”, w którym cofniemy się w czasie. Jak się okaże, przyniesie to lawinę niespodziewanych zdarzeń… Zakończenie tej historii poznamy o godz. 18:00 i 20:00 na placu Litewskim.

Les Lendemains & Les Philébulistes – grupa z Francji, która zachwyca publiczność zapierającymi dech w piersiach akrobacjami i ewolucjami na trapezach. Na tegorocznym Carnavale Sztukmistrzów zobaczymy ich w spektakularnym widowisku „La Tangente du bras tendu”. Będzie to opowieść o dyktatorze, który pisząc przemówienie z okazji rocznicy dojścia do władzy, przywołuje wspomnienia ze swojej kariery politycznej. Show grupy obejrzymy o godz. 21:00 na placu Zamkowym w piątek i sobotę.

Theatre Irrwisch – łamią tabu i przesuwają granice, zarażając w ten sposób publiczność entuzjazmem i energią. Artyści, którzy odwiedzili Carnaval Sztukmistrzów w 2017 roku, ponownie zawitają do Lublina! Aktorzy zaprezentują w tym roku dwa spektakle. Podczas „Grannies” z typowym dla siebie dowcipem oraz popisem fizycznej sprawności pokażą, że emeryt także potrafi się buntować. A na „Let it burn” jako grupa włóczęgów wprowadzą w ciemne uliczki miasta ogień. W piątek zobaczymy ich o godz. 21:30 na placu przy Trybunale.

Zap „The Zap Show” ­– zespół inspirujący się muzyką prosto z berlińskich ulic: połączeniem swingu, śmiechu i absurdu. Ich przedstawienie „The Zap Show” to mieszanka muzyczno-teatralna, która zaskoczy też dobrym humorem, stepowaniem oraz konfetti. Spodziewajcie się również teatru lalek. Grupa zagra na patio w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7 o godz. 20:00, następnie w Klubie festiwalowym „Bar Żongler” na Błoniach pod Zamkiem o godz. 22:30.

The Beez – berliński kabaret znany ze swoich ekscentrycznych coverów popularnych utworów. Zespół w utworach inspiruje się tradycjami muzycznymi swoich ojczystych krajów, czyli Niemiec, USA i Australii. Podczas występu na patio w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7 usłyszymy muzykę klezmerską, punk i bluegrass. Do zobaczenia o godz. 22:00!

 

Sobota, 27.07.

Cia.Alta Gama – kompania powstała w 2005 roku dzięki pasji dwóch aktorów do zabawy, teatru, cyrku oraz muzyki. Występ „Adoro”, który będziemy mogli zobaczyć, to klaunada z muzyką na żywo i niesamowitymi akrobacjami na rowerze. Spektakl, ukazujący z humorem związki międzyludzkie, jest pełen śmiechu, marzeń i miłości. Obejrzymy go na placu Litewskim o godz. 16:00 i 18:40.

Piotr Denisiuk – iluzjonista pochodzący z Lublina, finalista „Mam Talent”. Występy Piotra są lekkie, zaskakujące, a artysta zawsze nawiązuje dobry kontakt z publicznością. Na Carnaval Sztukmistrzów przygotował nowy występ emanujący świeżością, lekkością i oczywiście niespodzianką. Piotra będziemy mogli podziwiać o godz. 14:00 w VIVO! Lublin i o godz. 17:00 na placu Rybnym.

Cie Basinga „Soka Tira” – kompania Basinga koncentruje się w swych pokazach na jednej z najstarszych i najbardziej widowiskowych sztuk cyrkowych jaką jest funambulizm, czyli chodzenie po linie. Czasem w spektaklu chodzi o to, by lina rozpięta była bardzo wysoko, czasem o skomplikowane ewolucje wykonywane na wysokości. Tym razem kompania daje nie tylko popis sprawności fizycznej i balansu. Basinga oddaje widzom do dyspozycji odciągi lin, po których chodzi charyzmatyczna artystka Tatiana-Mosio Bongonga. Spektakl oddany poniekąd w ręce asystującej publiki zwraca uwagę na rolę współpracy i moc niesienia pomocy. Namawiając do współtworzenia spektaklu, Basinga wzbudza w świeżo upieczonych asystentach poczucie zaangażowania i podkreśla siłę, jaka płynie z podania przyjaznej dłoni. Emocjonujące przedstawienie z akompaniamentem muzyków. Kompania zaprezentuje się nam o godz. 18:00 i 20:00 na placu Litewskim.

Bram Graafland – „Ognisty książę kuchni” zaprasza widzów na prawdziwie gorący pokaz. Gotowanie, gra na organach i bębnach jednocześnie – dla niego to bułka z masłem. Artysta prezentuje swoje umiejętności przy pomocy jedynej w swoim rodzaju przenośnej kuchenko-organo-perkusji. Spektakl to popis umiejętności fizycznych, w którym w szaleńczym tempie wirujemy między teatrem, pokazem cyrkowym a koncertem. Latające składniki, dudniąca muzyka oraz ostry jak brzytwa nóż kuchenny dodają smaku i napędzają te 27 i pół minuty potrzebne, by ta rockowa oda osiągnęła swój punkt kulminacyjny – wysmażenie jednego naleśnika. A wszystko odbywa się w myśl idei – im więcej bałaganu, tym lepiej! Nie możecie tego przegapić – koniecznie przyjdźcie na występ na podwórko przy ul. Olejnej 6 o godz. 17:00 i 20:00. Spektakl jest biletowany.

Asphalt Theater – zespół złożony z aktorów, którzy żonglują, robią akrobacje oraz grają muzykę. Artyści w swoich występach są w ciągłym ruchu i często wchodzą w interakcję z publicznością. Tworzą zaskakujący cyrk – połączenie teatru i klaunady. Podczas tegorocznej edycji zaprezentują się w spektaklu „The Chefs Orchestra”. Szykuje się wyborna uczta muzyczna okraszona popisami akrobatycznymi! O 20:00 grupa zacznie swój koncert na placu pod Trybunałem, a zakończy na placu Po Farze. Później zespół zagra jeszcze w Klubie festiwalowym „Bar Żongler” na Błoniach pod Zamkiem o godz. 22:30.

 

Niedziela, 28.07.

Marcos Masetti – ironizujący dżentelmen i zabawny nomada jednocześnie. Jego spektakl „Darme Cuerda” to połączenie klaunady, żonglerki, wirtuozerii oraz balansowania na linie – idealne zestawienie teatru i cyrku ulicznego. Artysta zaprezentuje nam absurdalny, lecz zarazem komiczny występ. Zapraszamy na plac przed Centrum Kultury o godz. 17:00 i 19:00.

Kacper Wydmański – 21-letni żongler z Wrocławia, który swoim fachem zajmuje się już od ponad 9 lat. Na Carnavale zaprezentuje „Incredible Equilibrium”, czyli pokaz trików, takich jak balansowanie kijami golfowymi na głowie, szklanymi kieliszkami na nożu trzymanym w zębach oraz pokaz strzelania z biczy. To jednak finał zapowiada się najbardziej emocjonująco – Kacper będzie żonglował ogniem! Ten wybuchowy występ zobaczycie na placu przed Centrum Kultury o godz. 18:00 i 20:00.

Luca Bellezze – „Melafilo” to niemy spektakl o ekscentrycznym klaunie, który próbuje swoją opowieścią zwrócić uwagę na to, co jest niewidzialne. Wplątuje publiczność w swoją historię i namawia do przejścia przez niewidzialną bramę do innego świata. Jak zaczarowanym ołówkiem wyczarowuje przedmioty, którymi zaprasza do ucieczki z asfaltowej dżungli, aby wziąć oddech w innym magicznym wymiarze. Prostotą porusza ludzką wrażliwość, wzbudzając emocje, uśmiech i radość. Skłania do umacniania więzi międzyludzkich. To spektakl cichy, delikatny, bez słów. Luca zaprezentuje się o godz. 18:00 i 20:00 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Kompania Barolosolo francuska grupa artystów, która wspólnie działa od 2006 roku, łączy muzykę i poetykę, tworząc w ten sposób niekonwencjonalne występy. Poprzez swoje pokazy artyści starają się odnaleźć nowe sposoby na tworzenie cyrku. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów zaprezentują spektakl „Plus Haut”, zachwycający, zabawny występ cyrkowy, w którym Barolosolo wraca z widzami do czasów beztroskiego dzieciństwa. Ten rozbrajający spektakl wprowadza nas do magicznego świata powstałego z inspiracji pracami artysty i rzeźbiarza Alexandra Caldera. Przekonajcie się sami – grupa wystąpi na dziedzińcu Wydziału Pedagogiki UMCS o godz. 20:30. Spektakl jest biletowany.

KermesZ à l’Est – unikalna orkiestra dęta, która podczas swojego występu zabiera publiczność do Europy Wschodniej. W repertuarze zespołu usłyszymy zarówno muzykę bałkańską i klezmerską, jak i rock oraz metal. Ta wybuchowa belgijska grupa muzyków złożona z ośmiu członków niezmiennie rozpala w widowni niepohamowaną chęć do tańca. Zapraszamy do zabawy na placu Po Farze o godz. 20:30!

 

***

 

Program Carnavalu Sztukmistrzów

25-28 lipca 2019

 

Czwartek, 25.07.2019 r.

 

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

12:00-21:00 | Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Centrum Spotkania Kultur / ul. Artura Grottgera

 

BUSKERZY / ARTYŚCI ULICZNI

17.00 | Pan Pedrro „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” – plac przy Trybunale

17.00 | Imre Bernath „Social Salto” – plac Litewski

17.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

17.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac Litewski

18.00 | Mona Circo „On Wheels” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18.00 | Kacper Wydmański„Incredible Equilibrium” – plac przy Trybunale

19.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19.00 | Pan Pedrro „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” – plac przy Trybunale

19.00 | Imre Bernath „Social Salto”- plac Litewski

19.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

20.00 | Mona Circo „On Wheels” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac Litewski

20.00 | Kacper Wydmański „Incredible Equilibrium” – plac przy Trybunale

20.00 | Ale Risorio „La Kermesse” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

20.00 | Ośr. „Brama Grodzka – Teatr NN” i Przyjaciele – „Powrót Sztukmistrza” – dziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS

 

MUZYKA NA ŻYWO

17.00 | Bucket Guys „Feel the Beat”- plac Po Farze

19.00 | Bucket Guys „Feel the Beat” – plac Po Farze

20.00 | The Beez „Schreibmaschine”- patio, ul. Grodzka 7

21.30 | Zap „The Zap Show” – patio, ul. Grodzka 7

22.30 – 23.30 | The Beez „Schreibmaschine”, Klub festiwalowy „Bar Żongler” – Błonia pod Zamkiem

 

 

Piątek, 26.07.2019 r.

 

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

10:30-21:00 | Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Centrum Spotkania Kultur / ul. Artura Grottgera

 

BUSKERZY / ARTYŚCI ULICZNI

17.00 | Ale Risorio „La Kermesse” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

17.00 | Luca Bellezze „Melafilo” – plac przy Trybunale

17.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17.00 | Mona Circo „On Wheels” – plac Litewski

17.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – plac Rybny

18.00 | Cia. Alta Gama „Adoro” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac Litewski

18.00 | Kacper Wydmański „Incredible Equilibrium” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

18.00 | Imre Bernath „Social Salto” – plac przy Trybunale

18.00 | Pan Pedrro „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” – plac Rybny

19.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19.00 | Mona Circo „On Wheels” – plac Litewski

19.00 | Ale Risorio „La Kermesse” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

19.00 | Luca Bellezze „Melafilo” – plac przy Trybunale

19.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – plac Rybny

20.00 | Cia. Alta Gama „Adoro” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac Litewski

20.00 | Kacper Wydmański „Incredible Equilibrium” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

20.00 | Imre Bernath „Social Salto” – plac przy Trybunale

20.00 | Pan Pedrro „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” – plac Rybny

21.00 | Les Lendemains & Les Philébulistes „La Tangente du bras tendu” – plac Zamkowy

21.30 | Theater Irrwisch „Let it burn!” – plac przy Trybunale

22.00 | The Beez „Schreibmaschine”- Patio, ul. Grodzka 7

22.30 – 23.30 | The Zap Show, Klub festiwalowy „Bar Żongler” – Błonia pod Zamkiem

 

MUZYKA NA ŻYWO

17.00 | Bucket Guys „Feel the Beat” – plac Po Farze

19.00 | Bucket Guys „Feel the Beat”- plac Po Farze

20.00 | Zap „The Zap Show” – Patio, ul. Grodzka 7

22.00 | The Beez „Schreibmaschine”- Patio, ul. Grodzka 7

22.30 – 23.30 | The Zap Show, Klub festiwalowy „Bar Żongler” – Błonia pod Zamkiem

 

 

Sobota, 27.07.2019 r.

 

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

10:30-21:00 | Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki / ul. Wieniawska, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Centrum Spotkania Kultur / ul. Artura Grottgera

 

12.00 – 16.00 | Miasteczko cyrkowe Frikart – Błonia pod Zamkiem

12.00 – 16.00 | Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych – park przy Centrum Kultury w Lublinie

 

BUSKERZY / ARTYŚCI ULICZNI

14.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – Vivo! Lublin

16.00 | Cia. Alta Gama „Adoro” – plac Litewski

17.00 | Mona Circo „On Wheels” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – plac Rybny

17.00 | Imre Bernath „Social Salto” – plac Litewski

17.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac przy Trybunale

18.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

18.00 | Kacper Wydmański „Incredible Equilibrium”- ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

18.00 | Cie Basinga „Soka Tira” – plac Litewski

18.00 | Luca Bellezze „Melafilo” – plac przy Trybunale

18.00 |Ale Risorio „La Kermesse” – plac Rybny

18.40 |Cia. Alta Gama „Adoro” – plac Litewski

19.00 |Mona Circo „On Wheels” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19.00 | Theather Irrwisch „Grannies” walking act – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

19.00 |Imre Bernath „Social Salto” – plac przy Trybunale

19.00 |Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – Vivo! Lubin

20.00 |Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20.00 |Cie Basinga „Soka Tira” – plac Litewski

20.00 |Kacper Wydmański„Incredible Equilibrium”– ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

20.00 |Luca Bellezze „Melafilo” – plac przy Trybunale

20.00 |Ale Risorio „La Kermesse” – plac Rybny

21.00 |Les Lendemains & Les Philébulistes „La Tangente du bras tendu” – plac Zamkowy

21.30 |Theater Irrwisch „Let it burn!”- plac przy Trybunale

 

SPEKTAKLE BILETOWANE

17.00 | Bram Graafland „The Yelling Kitchen Prince” – podwórko, ul. Olejna

20.00 |Bram Graafland „The Yelling Kitchen Prince” – podwórko, ul. Olejna

20:30 |Kompania Barolosolo „Plus Haut” – dziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS

 

MUZYKA NA ŻYWO

20.00 |Asphalt Theater„The Chefs Orchestra” – start: przed Trybunałem, finisz: pl. Po Farze

22.00 |KermesZ à l’Est – plac Po Farze

22.30 – 1.00 |Asphalt Theater/KermesZ à l’Est – Klub festiwalowy „Bar Żongler”, Błonia pod Zamkiem

 

WARSZTATY

15:00-18:30 | Warsztaty Cyrkowe, VIVO! Lublin

 

 

Niedziela, 28.07.2019 r.

 

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

10:00-18:00 | Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki / ul. Wieniawska, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Centrum Spotkania Kultur / ul. Artura Grottgera

 

12.00 – 16.00 | Miasteczko cyrkowe Frikart – Błonia pod Zamkiem

12.00 – 16.00 | Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych – park przy Centrum Kultury w Lublinie

 

BUSKERZY / ARTYŚCI ULICZNI

14.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – Vivo! Lublin

16.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

16.00 | Mona Circo „On Wheels” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

16.00 | Ale Risorio „La Kermesse” – plac przy Trybunale

17.00 | Cia. Alta Gama „Adoro” – plac Litewski

17.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

17.00 | Imre Bernath „Social Salto”- plac przy Trybunale

17.00 | Theather Irrwisch „Grannies” walking act – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

18.00 | Luca Bellezze „Melafilo” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

18.00 | Ale Risorio „La Kermesse” – plac przy Trybunale

18.00 | Cie Basinga „Soka Tira” – plac Litewski

18:00 | Kacper Wydmański„Incredible Equilibrium” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19.00 | Marcos Masetti „Darme Cuerda” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

19.00 | Cia. Alta Gama „Adoro” – plac Litewski

19.00 | Mona Circo „On Wheels” – ul.Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

19.00 | Imre Bernath „Social Salto”- plac przy Trybunale

19.00 | Iluzjonista Piotr Denisiuk – Vivo! Lublin

20.00 | Kacper Wydmański „Incredible Equilibrium” – plac przed Centrum Kultury w Lublinie

20.00 | Cie Basinga „Soka Tira” – plac Litewski

20.00 | Luca Bellezze „Melafilo” – ul. Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej

20.00 | Pan Ząbek „Powrót do przeszłości” – plac przy Trybunale

 

SPEKTAKLE BILETOWANE

16.00 | Bram Graafland „The Yelling Kitchen Prince” – podwórko, ul. Olejna

19.00 | Bram Graafland „The Yelling Kitchen Prince” – podwórko, ul. Olejna 6

20:30 | Kompania Barolosolo „Plus Haut” – dziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS

 

MUZYKA NA ŻYWO

19.00 | Asphalt Theater „The Chefs Orchestra” – Start: przed Trybunałem, finisz: pl. Po Farze

20.30 | KermesZ à l’Est – plac Po Farze

21.00 | JAM session Klub festiwalowy „Bar Żongler” – Błonia pod Zamkiem

 

WARSZTATY

15:00-18:30 | Warsztaty Cyrkowe, VIVO! Lublin

 

(info i fot. organizatorzy / UM Lublin)