Świętowali i mile gości zabawiali

HrubieszówHusynne

Reklamy

„Święto pieczonego ziemniaka” było doskonałym pretekstem do tego, aby w piękne popołudnie przygotować pyszny poczęstunek, zaprosić miłych gości i zorganizować wspaniałą zabawę z ich czynnym udziałem.

***

Z inicjatywy członków Międzypokoleniowego Zespołu Tanecznego „Wesoła ferajna” z Husynnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach, który powstał w ramach realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w Szkole Podstawowej w Husynnem 25.09.2009 r. zostało zorganizowane „Święto pieczonego ziemniaka”.

Był to doskonały pretekst do tego, aby w piękne popołudnie przygotować pyszny poczęstunek, zaprosić miłych gości i zorganizować wspaniałą zabawę z ich czynnym udziałem.

A swą obecnością imprezę zaszczycili: pani dyrektor Szkoły Podstawowej Marzanna Adamczuk, za przyzwoleniem której szkoła jest miejscem spotkań tanecznych, pani Danuta Kloc dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, z inicjatywy której powstał nasz zespół taneczny, pani Sylwia Luchowska z mężem i synkiem, która jest koordynatorem projektu, realizacją którego jest nasz zespół, pan doktor Jan Janda z żoną, który jest sympatykiem naszego zespołu, pan Jerzy Fedorczuk przewodniczący Rady Gminy, który reprezentował również wójta gminy Hrubieszów pana Jana Mołodeckiego i pan Grzegorz Woźnica przyjaciel zespołu.

Dla zaproszonych gości czekało wiele atrakcji, specjalnie dla nich zespół zaprezentował swoje tańce.

Niespodzianką było to, że wszyscy goście otrzymali zaproszenie do kolejnych tańców po to, aby w ekspresowym tempie ich się nauczyć i tu dopiero zaczęła się wspaniała i wesoła zabawa i piękna integracja zespołu z publicznością.

W czasie, gdy tancerze przebierali się do zatańczenia kolejnego tańca, goście podzieleni na dwie drużyny MAŁYCH i DUŻYCH zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z ziemniakiem w roli głównej – były i potrawy ziemniaczane i zbieranie ziemniaków, i rzuty do celu, wszyscy się bardzo starali, bo czekały na nich atrakcyjne nagrody. Tu też było na co popatrzeć, a uśmiech nie schodził z twarzy, i radości było co nie miara.

Po części artystycznej goście wręczyli prezenty: rzeczowe, słodkości, finansowe; był też gość i taki, co obiecał zasponsorować nowe fraki. Padło bardzo dużo ciepłych i miłych słów pod adresem zadowolonych z siebie tancerzy. Członkowie zespołu pięknie podziękowali za wszystko i zaprosili na pyszny gorący poczęstunek ziemniaczany przygotowany przy dużej pomocy życzliwych pań, którym należy się duże podziękowanie.

Odbyło się też wręczenie nagród za zmagania konkursowe. Drużyna zwycięska otrzymała czekoladki, a drużyna pokonana srebrne czekoladowe medale. I znów posypało się dużo radosnych oklasków.

Na zakończenie było pamiątkowe zdjęcie,
gdzie wymyślić trzeba było niecodzienne ujęcie,
więc się taki odważny znalazł co szybko pozę przedstawił
i z bajki o Rzepce wszystkich ustawił.

A było to tak:
W Husynnem ziemniaki wykopali
z tej okazji będą świętowali
Nasz przewodniczący pole ma ziemniaków
przyniósł kosze dwa
do pomocy mu przybyli
wszyscy uczestnicy mili
pan Jerzyk koszyk podnosi
i wszystkich o pomoc prosi
tuż za nim dyrekcja GOKu,
za nią lekarz i aptekarz,
mały i duży,
pan i pani,
bibliotekarka
i kucharkaaaa
Więc doszli pozostali
i rzeczywiście było piękne ujęcie
więc fotograf zrobił zdjęcie
Z tego morał państwo mili,
że nie wiele trzeba,
aby wszyscy doskonale się bawili.

***

tekst i foto
GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009