14 kwietnia 2024

Syryjczyk ukryty w naczepie ciężarówki – ZDJĘCIA

Na terenie przejścia granicznego w Hrebennem zatrzymano nielegalnego imigranta, który próbował wjechać do Polski ukryty w naczepie ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 23 listopada 2020 r., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej, w naczepie ciężarówki przewożącej bele materiału, ujawnili nielegalnego imigranta, który ukryty był pomiędzy tonami legalnie wwożonego towaru.

24-letni obywatel Syrii nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium naszego kraju i został zatrzymany. Zeznał, że chciał dotrzeć do Niemiec. Przedstawiono mu zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Strona ukraińska odmówiła przyjęcia migranta w ramach readmisji, więc po odbyciu kwarantanny trafi do ośrodka dla cudzoziemców.

W tej sprawie zatrzymano również kierowcę kontrolowanej ciężarówki. 46-letniemu obywatelowi Turcji przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy. Turek dobrowolnie poddał się karze finansowej i po zakończeniu czynności procesowych, zwolniono go i zezwolono na dalszą podróż.

­

fot. NOSG, Izba Administracji Skarbowej w Lublinie