Szalona przejażdżka 16-latka „na podwójnym gazie”

Przed sądem rodzinnym odpowie 16-latek z gm. Wola Uhruska, który w sobotę rano wsiadł za kierownicę VW Golfa znajdując się pod działaniem alkoholu. Młodzieniec chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał przed policjantami popełniając liczne wykroczenia. Na końcu „szalonej przejadżki” wjechał do rowu.

Reklamy


W sobotę tuż po godzinie 5.00 policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na obwodnicy jez. Białego kierującego pojazdem VW Golf, który mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Młody mężczyzna jechał bardzo niepewnie – miał również widoczne trudności z zachowaniem właściwego toru jazdy.

Kiedy zauważył radiowóz raptownie przypieszył wyjeżdząjąc na drogę wojwódzką W 812 w kierunku Włodawy. Pojazd jechał z bardzo dużą prędkoscią po drodze popełniając przy tym liczne wykroczenia między innymi: ominął wysepkę rozdzielającą pasy ruchu z lewej strony łamiąc tym samym znak nakazu jazdy z prawej strony znaku, na zakręcie złapał pobocze, a na końcu swoją jazdę zakończył w rowie próbując uciec w drogę gruntową prowadzącą do lasu.

Reklamy

Podczas legitymowania okazało się, że za kierownicą usiadł 16-latek z gm. Wola Uhruska który znajdował się pod działaniem alkoholu – w swoim organizmie miał ponad 0,3 promila. Autem zaś  przewoził  3 pasażerów, wśród których znalazł się właściciel pojazdu – 26-latek z gm. Wola Uhruska – który miał ponad 2 promile. Kolejnym pasażerem był również  nieletni – 17-latek z gm. Wola Uhruska oraz 28-latek z pow. parczewskiego także pod widocznym działaniem alkoholu.

Nieletni zostali przekazani swoim rodzicom. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, zaś właściciel auta będzie tłumaczyć się za udzielenie pojazdu osobie nieuprawnionej. Za to wykroczenie grozi kara grzywny.



źródło i fot. KPP Włodawa